ידיעה כתובה |

: עידו רמון סירב להתגייס לצה"ל

חברה נכתב על ידי

היום בבוקר, עידו רמון התייצב בלשכת הגיוס והצהיר שהוא מסרב להתגייס לצבא. הוא הושם במעצר וממתין למשפט. בכך מצטרף עידו לסרבנים אחרים לפניו שהיו מוכנים לשבת בכלא בהתנגדות לקחת חלק בצבא כובש ולהיות שותפים למערכת המדכאת 4.5 מיליון פלסטינים תחת שלטון צבאי.

edosarvan

נוסף על ההתנגדות לכיבוש, עידו רמון מוסיף שהוא מתנגד לשרת אינטרסים של פוליטיקאים ושהוא לא מאמין שמלחמה יכולה לפתור בעיות. לדבריו: "איני מאמין בתפיסה שכוח ומלחמה יובילו לתוצאה אחרת מהרג וסבל, לא כל שכן צבא המתיימר להגן ומשמש כלי בידי פוליטיקאים תאבי דם, המכנה עצמו "הצבא המוסרי בעולם" ומחזיק מליוני א/נשים תחת כיבוש, תוך הפרת זכויותיהם הבסיסיות ביותר. לא אלבש את מדיו ולא אציית לפקודותיו, שמשמשמעותם השלמה ונתינת יד לעוול. לכן, בתוקף מצפוני, אסרב."

עידו חתום גם על מכתב הסרבניות 2014. הנה כתבה שעשינו על המכתב:

מכתב השמיניסטים 2014 (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מידי שנה כמעט, מצהירים תלמידי י"ב, במה שמכונה "מכתב השמיניסטים", על כוונתם לסרב לשרת בצבא מטעמים אידיאולוגיים. הניסיונות של המערכת לשפר את מעמדו של הצבא באמצעות סיפורי מורשת וביקורי קצינים בבתי הספר לא תמיד מצליחים, אל מול תלמידים שחשופים לעובדות ודעות אחרות. בשבת (8/3/2014), העבירה קבוצה של כ-50 תלמידי י"ב את מכתב השמיניסטים-2014 לראש הממשלה.
הופק ע"י: | עלה ב: 12/03/2014

  כתבות ווידאו שחבל לפספס