ידיעה כתובה |

: 75% מהישראלים תומכים ביוזמה מדינית להסדר

מדינה נכתב על ידי

מחקר עמדות של מכון "הגל החדש" שנערך עבור ארגון "ישראל יוזמת" בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית במדינה קובע, כי 72% מהמשתתפים תומכים בהסדר אזורי לסיום הסכסוך, שיוביל להיפרדות מהפלסטינים ולהסדר שתי המדינות.
בנוסף, 64% ממשתתפי המחקר סבורים שהמשך הקיפאון המדיני גורם לפגיעה בביטחון המדינה ו-60% בטוחים שהסדר אזורי-ביטחוני עם מדינות ערב ללחימה בטרור ובאיראן,יהפכו את ישראל לבטוחה הרבה יותר. עוד עולה, כי 51% בטוחים שהסדר אזורי ישפר את מצבה הכלכלי של ישראל.

חלק מהשאלות שנשאלו בסקר ותוצאותיהם

חלק מהשאלות שנשאלו בסקר ותוצאותיהם

יובל רבין, יו"ר 'ישראל יוזמת': "נכון להיום, אין צל של ספק בקרב הציבור הישראלי, כי המשך הקיפאון המדיני גורם נזק לביטחונה של ישראל. יותר ויותר ישראלים מבינים שיוזמה ישראלית להסדר אזורי היא צעד חיוני לביטחון המדינה ולשיפור המצב הכלכלי שלנו".

'ישראל יוזמת' היא ארגון א-מפלגתי המונה כ-800 חברים- כולם מצביעי מפלגות שונותובעלי רקע מגוון. הארגון פועל בקרב מקבלי ההחלטות, המערכת הפוליטית והציבור בישראל למען קידום תהליך מדיני אזורי שמבוסס על הצעתו ליוזמת שלום ישראלית, ואשר משלב את הפלסטינים וארצות ערב המתונות – כתפיסה חלופית לכישלונות החוזרים ונשנים של מודל המו"מ הבילטראלי עם הפלסטינים.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס