תמלול הכתבה: רוח גבית לשיחות

מגיש: השבוע התכנסו מאות ערבים ויהודים, למפגן תמיכה בשיחות השלום הקרבות. האירוע התקיים בשפרעם, עיר בעלת היסטוריה של דו קיום בין יהודים וערבים.

נפתלי רז: ראית במו עינייך, מאתיים יהודים ערבים תומכים בצורה פעילה בשלום גם על רקע הלחץ הכמעט הסטרי של הימין באמצע שיחות השלום להעלות אלף יחידות דיור חדשות במזרח ירושלים ובהתנחלויות כמו אריאל.
איריס דותן כץ: אני לא אופטימית ואני לא פסימית, אני חושבת ששיחות השלום הן שלב, שלום זה דרך, זה לא תוצאה, וכל מה שעכשיו זה רק הכנה לקראת השלב הבא, לקראת הצעד הבא, וגם מה שאנחנו עושים עכשיו וכאן זה שלום.
נפתלי רז: תשים לב שהיום לא השמאל המסורתי בלבד לוחץ על שלום, זה אלופים בצה"ל, זה חתני פרס ישראל, שמעת את חלקם כאן. זה הסופרים הכי טובים בישראל. זה לא השמאל. זו השדרה המרכזית של הציבור הישראלי.
מגיש: לצד השמחה והתקווה נשמעו גם קולות פחות אופטימיים, שהתייחסו לפלסטינים, קורבנות הסכסוך, שבאופן אירוני, אדמתם ממשיכה להינגס גם לקראת שיחות השלום.

פרופ' גבי סלומון: הם בכאב נורא, הם מדוכאים תחת כיבוש ושחוקים ממנו, ואפשר להבין אותם יפה מאוד שלפני שהם הולכים לפתור את בעיות העולם הגדול, הם רוצים לפתור את הבעיות המידיות שלהם. הכיבוש צריך להפסק, דבר ראשון. בוודאי לא הרחבת ההתנחלויות, שזו סתירה מוחלטת של אותו רעיון. אז אפשר ללכת לשיחות, למה לא. אפשר לשתות קפה ביחד, זה נפלא, רק זה לא רציני.
הנה מה שאמרה לנו פטמה אברג'יה חברת הועדה העממית מהכפר אל-מעסרה, ביחס לשיחות השלום.

פטמה אברג'יה: הם שמים את עריקאת בפינה וגורמים לו לחתום על ויתורים. למה צריך משא ומתן! הם רק עושים צחוק מהפלסטינים. קרי הגיע, מה עשה קרי לפלסטינים?! אבו מאזן אמר, עצרו את בניית ההתנחלויות אבל תדירות בניית ההתנחלויות עולה במהירות רבה. אנחנו העם הפלסטיני אלה שסובלים מכל זה. המנהיגים, לא אכפת להם מפלסטין. יש להם הרבה כסף והם יכולים לחיות איפה שהם רוצים. מה יכולה הרשות הפלסטינית לעשות מול האמריקאים?! האם הם יכולים להגיד להם לא? אבו מאזן לא יכול להגיד לא, אבל אנחנו העם הפלסטיני כן יכולים להגיד לא. המנהיגים לא יכולים להגיד לא, כי יש ביניהם הסכמים. אבל אנחנו העם אין לנו איתם הסכמים ויכולים להגיד את מה שאנחנו רוצים.

סוף תמלול הכתבה: רוח גבית לשיחות
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס