תמלול הכתבה: תושבי מזרח ירושלים על הכרזת טראמפ

בנימין נתניהו: הנשיא טראמפ, אנחנו מודים לך על החלטתך הצודקת והאמיצה להכיר בירושלים כבירת ישראל. ולהתחיל בהכנות לפתיחת השגרירות האמריקנית כאן. הצהרתו של הנשיא טרמפ מסייעת לקידום השלום.

ג'ורג' צידן: אני בכנות חשבתי חשבתי שזה באמת מסוכן, באמת מעצבן .. זה ציער אותי, הרגשתי רע מאוד. הרגשתי מרומה. אבל אם חשבתי על זה קצת יותר הייתי מבין שזה לא משנה שום דבר בשטח. אני מתכוון, נולדתי ב -1989, מאז היותי בוגר מספיק כדי להבין מה קורה, המצב תמיד היה שירושלים תחת שליטה ישראלית.

נאדין סבאח: זה לא צודק. כי אנחנו יודעים שירושלים היא בירת פלסטין.

ג'ורג' צידן:אני מתכוון, זו האמת העצובה. אבל אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק. זה לא שאנחנו מניחים שמדובר במישהו שעובד על פתרון שלום הוגן. אנחנו יודעים שהוא לא. רוב האנשים בגילי בפלסטין, או שאיבדו עניין והם רק רוצים למצוא עבודה ומשהו לבנות את העתיד שלהם עליו. או שהם רוצים לברוח מהמדינה הזאת.

מוחמד סבאג: יש אנשים שמפחדים על הפרנסה שלהם, יש אנשים שלומדים באוניברסיטאות, במכללות בירושלים, תל אביב או בחיפה גם כן. בשביל זה התגובה, לא כל כך חזקה, כפי שאת אומרת. אבל יש אנשים גם כן שלא אכפת להם, עושים הפגנות, מתנגדים להכרזה של טראמפ.

ג'ורג' צידן: ובגלל זה אני חושב על החברים שלי, פלסטינים משכילים ממעמד הביניים. הם לא בצרות כלכליות. לחלקם אפילו יש בתים כאן, מקומות עבודה, והם בורחים מהארץ. אם יש להם הזדמנות ללכת, הם הולכים. ואני שואל אותם למה, זה בגלל שהם מודאגים לגבי העתיד. שהוא כל כך לא ברור, באיזו מדינה תהיה להם אזרחות, איך המצב יהיה במדינה הזאת, זה לא מצב שאנשים מוכנים להקים בו משפחה.

נאדין סבאח: אני בדרך כלל לא משתתפת בשום דבר שקורה כאן בירושלים .. כל מה שקורה, אני, את יודעת מחוץ לפוליטיקה.

מוחמד סבאג: זה מה שממשלת ישראל עושה. עושה, עושה, שאנשים פה במזרח ירושלים יהיו תלויים במשטר הישראלי. מה זה תלויים, כי אין להם משהו אחר. אין להם...

כתבת: אלטרנטיבה.

מוחמד סבאג: כן, אלטרנטיבה.

נאדין סבאח: אני מרגישה שאולי בדור שלי זה מתגבר... הא-פוליטיות.

ג'ורג' צידן: אני חושב שזה היה משחק פוליטי שהשפיע על שלוש מלחמות בעזה בעשר השנים האחרונות וזה הולך להיות... אני מניח, אני מקווה שלא, אבל אני מניח שיהיו עוד הישגים פוליטיים, הן לממשלת ישראל והן לרשות הפלסטינית שיגרמו למלחמה נוספת בעזה. המלחמה נוחה לנתניהו, ודאי. אם יש מלחמה, כמה זמן הוא יצטרך לשבת בחקירות שלו?

 

סוף תמלול הכתבה: תושבי מזרח ירושלים על הכרזת טראמפ
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס