ידיעה כתובה |

: לאחר 14 שנה משפחת מוסא קיבלה גישה לאדמותיה

מדינה נכתב על ידי

ב-3.2, החקלאים הפלסטינים ממשפחת מוסא בעמק שילה יכלו לגשת אל אדמותיהם בעמק ג'אלוד הנמצאות בין המאחזים חוות יישוב הדעת, קידה, עדי עד ואחיה. זאת לאחר 14 שנה בהן נמנע מהם להגיע אליהן בשל הטרדות ואיומים.

בעבר המשפחה גידלה כבשים, זיתים ויבול בשטח שבבעלותם, שגודלו 110 דונם. אולם במהלך האינתיפאדה השנייה ישראלים קיצוניים זרקו אבנים על ביתם, פצעו את ילדיהם ואף ירו על ביתם. זה נעשה קשה ומסוכן יותר ויותר עבורם לעבד את אדמתם ובסופו של דבר החווה שלהם הוקפה במאחזים. הפלסטינים עזבו את נכסם מתוך פחד מפני האלימות של מתנחלים קיצוניים ואל ביתם של משפחת מוסא נכנסו מתנחלים, צבעו אותו באדום וקראו לו הבית האדום. במשך השנים, מספר מבנים נוספים נבנו על השטח.

rhr

רבנים למען זכויות אדם הגישו עתירה לבג"ץ להחזרת המשפחה לביתה, הריסת המבנים שהקימו המתנחלים באדמתם והגנה על המשפחה בעת עיבוד האדמות. בעקבות כך הסכים המנהל האזרחי להכניס את החקלאים לחלק קטן מהאדמה באמצעות תיאום עם הצבא., וב-3.2 התאפשר לחקלאים לדרוך על אדמתם שוב לאחר 14 שנה. העתירה עדיין מתנהלת לגבי שאר הסעיפים.

אמנם חדשות טובות, אולם עבור משפחת מוסא המצב עוד רחוק מלהיות אידיאלי. נוכחותם הרבה מערבלי בטון הצביעה על בנייה מתמשכת על האדמה והמשך ההתרחבות של המאחזים ומיד לאחר שעזבו החקלאים, הגיע ישראלי עם כמה ילדים והכריז שערבים לא צריכים להיות שם.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס