ידיעה כתובה |

: הקרב על חוף בת ים

סביבה נכתב על ידי

הקרב על חוף בת ים מגיע לישורת האחרונה: הכרעה על בניית מלון "סאן" הפגנת תושבים ופעילי סביבה תתקיים ביום הדיון: יום ראשון, ה-15.2, בשעה 9:00, מול בית המשפט המחוזי בת"א.
רק לפני שבועיים החליט ביהמ"ש העליון, לדחות את עתירת תושבי בת ים נגד בנית המלונות "ביץ'" ו"טופ באן". כעת מנסים התושבים להציל את פיסת החוף האחרונה שנותרה בעיר ויחד עם הפורום הישראלי לשמירה על החופים עתרו נגד בנית מלון "סאן" הנבנה 60 מטר מקו המים על חופם הציבורי בעיר. מלון "סאן" נבנה 60 מטר מקו המים וצפוי להתנשא לגובה של למעלה מ-40 קומות. התושבים חוששים שמעבר לכך שתיחסם מהתושבים הגישה לחוף, הבניה המאסיבית תפגעבזרימת האוויר מכיוון הים אל העיר. את המאבק מלווה גם ארגון מגמה ירוקה, שיחד עם התושבים יפגין ביום ראשון הקרוב נגד הבנייה ההרסנית על החוף וידרוש את חקיקת התיקון לחוק החופים שיציל את החופים הציבוריים מפני קידומם של מאות תוכניות בניה ישנות שקיבלו היתרים טרם חוקק החוק ב-2004.

צילום: מגמה ירוקה

צילום: מגמה ירוקה

לידיה מורדבינקין, מובילת המאבק לשמירה על החופים מטעם "מגמה ירוקה": "המצב הקיים בו חברות נדל"ן מנצלות את ההתיישנות ומצליחות להוביל להקמה של מלונות רבי קומות וגורדי שחקים אחרים,על קו המים חייב להיפסק והאינטרס הציבורי חייב להילקח בחשבון. אילולא היה מונע גלעד ארדן, שר הפנים, את חקיקת התיקון לחוק החופים לא היינו מגיעים לא לבית המשפט המחוזי ולא לבג"צ. לא היה מוקם מלון ביץ' ולא "טופ באן", והפעם- מלון סאן. עד שכנסת ישראל תשים סוף לעוול הזה ותחוקק את התיקון לחוק החופים, אנחנו, התושבים והארגונים הסביבתיים נמשיך להילחם כדי שיעשה כאן הצדק ושנוכל להמשיך ליהנות לא רק מחוף בת ים, אלא גם מחופי חיפה, בצת, אשדוד, אכזיב ואשקלון".

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס