תמלול הכתבה: הפלרה – התביעה היצוגית – המחאה נמשכת

מגיש: ובחזרה לסביבה שלנו. בחודש שעבר חתמה שרת הבריאות יעל גרמן על תקנות המים, שמאשרות בין היתר את המשך הפלרת המים למשך שנה בלבד. מהלך זה לא הפסיק אלא אף הגביר את המחאה הציבורית נגד ההפלרה.

מפגין: מדינת ישראל מכניסה כבר כמה עשרות שנים רעלים ופסולת של תעשיות הדשנים לתוך מי השתייה של כולנו, והגיע הזמן להפסיק את זה. מה שיעל גרמן שחררה לעיתונות בשבוע שעבר, זה שהיא מתכננת לחשוב על זה בעוד שנה מהיום. ובינתיים אנחנו עדיין תקועים עם רעל בתוך מי השתייה.

שי: הכותרת בעיתון היא פשוט שקרית. היא מספרת שהוחלט להפסיק את ההפלרה, כשבפועל מדובר על כך שהיא תמשך לעוד שנה ואולי תתבטל חובת ההפלרה בעוד שנה, ככה שזה עניין של יח"צ ואני פשוט לא קונה את זה. מורחים אותנו.

מגיש: לאחרונה הגיש מנכ"ל עמותת "איזון חוזר" תביעת ענק ייצוגית נגד חברת מקורות בסך ארבעה מיליארד שקלים, בדרישה לפיצוי כל תושבי המדינה בגין עוגמת נפש והטעיית הציבור.

שי: מקורות בעצם לא חשפה במה מדובר וכפתה על התושבים, ללא ידיעתם, את החשיפה לחומרים המסוכנים האלה.
יעקב גורמן: אנשים במקורות מודעים לזה. שיגידו – "למים אלה אנחנו מוסיפים חומצה פלואורו-סיליצית שמכילה עוד חומרים רעילים"!

מגיש: עד למועד סגירת המהדורה לא התקבלה תגובה מחברת מקורות.

סוף תמלול הכתבה: הפלרה – התביעה היצוגית – המחאה נמשכת
 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. גלעד 26 באפריל, 2013  בשעה 14:35

    המאבק הזה נגד הפלרה מובל על ידי קבוצה קטנה של היפוכונדרים ואנשים שחובבים תיאוריות קונספירציה. מדובר בשאלה רפואית מדעית, וטוב שיכריעו לגביה רופאים ומומחים לפרמקולוגיה ואפידמיולוגיה.

    מחקרים מהסוג הזה נוטים להסתייג מקביעות נחרצות לכן מי שרוצה יכול להתאמץ ולמצוא חוקרים שיתמכו בכל דעה שהיא, אבל אם אוספים את כלל המחקר הקיים ניתן להסיק ממנו מה הוא הקונצנזוס המדעי בתחום. (כך גם, למשל, לגבי השאלה של התחממות גלובלית.)

    בלי להכנס במסגרת הזאת לפרטים, במים שאנחנו שואבים יש באופן טבעי ריכוז מסויים של פלואוריד: יותר מדי זה רע, ופחות מדי זה גם רע. מה שנותר להכריע לגביו זה מה הריכוז המינימלי, המקסימלי, והמקום הבטוח ביותר בין שני אלה. במקרה הצורך, בארצות אחרות, צריך לסנן החוצה חלק מהפלואוריד שנמצא במים. במקרים אחרים, כמו בישראל, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להוסיף מעט. על זה מסכימים כל ארגוני המחקר הרציניים והבלתי-תלויים.

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס