ידיעה כתובה |

: פרויקט "קולות מחולות" מציף את הרשת

חברה נכתב על ידי

גלעד כהנא, אסף אמדורסקי, אורי גוטליב, לינוי בר גפן, אלי פיניש, רני בלייר, לירון תאני, שי גולדשטיין ודרור רפאל, רוגל אלפר, ועוד מאות אנשי תרבות, עיתונאים וגולשים וגולשות אחרים שיתפו ביממה האחרונה ציטוטים של מבקשי מקלט הכלואים ב"חולות" וב"סהרונים" במסגרת קמפיין חדש ברשתות החברתיות שהשיקו ארגוני זכויות האדם, "קולות מחולות", ועתיד להימשך במשך השבוע הקרוב.

גם אנחנו, בטלוויזיה החברתית, הצטרפנו ליוזמה והעלנו לדף פייסבוק שלנו, ציטוטים של מבקשי המקלט וכן כתבות בהפקנו על "חולות" ומחאת מבקשי המלקט.

האתר "קולות מחולות" כולל מאגר של מאות ציטוטים קצרים שנאספו בראיונות עם מבקשי מקלט כלואים מאריתראה ומסודן, לצורך הפצה ברשתות חברתיות. הפרויקט משותף למוקד לפליטים ולמהגרים, האגודה לזכויות האזרח, רופאים לזכויות אדם, א.ס.ף – ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל, אמנסטי אינטרנשיונל, ספריית גן לוינסקי, קו לעובד ופעילים נוספים.

holot-vocies1

מטרת הקמפיין היא לתת במה ולקול לאלפי מבקשי מקלט הכלואים במתקני הכליאה "חולות" ו"סהרונים". היוזמים מסבירים כי הציבור הישראלי שומע הרבה על מבקשי המקלט אבל לא שומע אותם, ולא נחשף לסיפורים האישיים והחוויות היומיומיות העומדות מאחורי המושג "מתקן שהייה". לדברי הפעילים, קשה יותר לשנוא, לפחד או להיות אדישים למי ששומעים את סיפורו, גם אם לרגע.

האתר מפרט גם את הפתרונות שהארגונים מציעים כחלופות לכליאה – השקעת התקציבים המיועדים לכליאה בשיקום דרום ת"א וכן הענקת רישיונות עבודה מוסדרים ותמריצים למעסיקים בפריפריה – מה שיצור פיזור טבעי של הקהילות ברחבי הארץ.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס