ידיעה כתובה |

: 1325 גם בעיר תל אביב

חברה נכתב על ידי

ביום ראשון הקרוב, 9/11 תתקיים ההצבעה במועצת העיר תל אביב יפו, על הצעתה של יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה בעיר עו"ד גבי לסקי, שעניינה אימוץ החלטה 1325 ויישומה באמצעות תכנית פעולה כוללת בעיר. זו תהיה הפעם הראשונה בעולם שרשות מקומית מאמצת את החלטה 1325 כדי ליישמה בשטחה.
מעבר לחשיבות של מהלך זה ברמה העירונית, יש למהלך פורץ הדרך הזה פוטנציאל לסייע להטמעת 1325 בקהילות שונות, אולי אף בערים נוספות בישראל, ולתת רוח גבית למאמצים לגיבוש תכנית פעולה גם ברמה הלאומית.

האירוע החגיגי יתקיים על גג העירייה במעמד יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, עו"ד גבי לסקי, שהניחה את ההצעה על שולחן המועצה, חברי מועצת העיר, חברי וחברות כנסת ונשות תרבות וציבור. כולם/ן מוזמנות/ים. לפרטים נוספים

 

TLV1325inv

החלטה 1325 היא החלטה שהתקבלה במועצת הביטחון של האו"ם לפני 14 שנים וקובעת שיש צורך בייצוג שווה של נשים במוקדי קבלת החלטות, עם דגש מיוחד על אזורי סכסוך. ישראל מיהרה והייתה הראשונה להטמיע בחוק חלק מן העקרונות, אך בפועל כמעט דבר לא נעשה עד לפני שנתיים וחצי, אז החליטו פעילות וארגוני נשים לקחת ביחד את יישום ההחלטה לידיים.

1325 – אירוע השקת תוכנית הפעולה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

במעמד מכונן וחגיגי, קיבלה מועצת הביטחון של האו"ם ב-31 באוקטובר 2000 את החלטה 1325, המכירה בעובדה כי נשים הן מפתח ליצירת תהליכי שלום בני קיימא ולסיום סכסוכים אלימים. בהחלטה 1325 מכירה מועצת הביטחון בחשיבות תפקידן של נשים במניעת סכסוכים אלימים וקובעת את חובת המדינות החברות באו"ם לשלב נשים בכל מוקדי קבלת החלטות, ובייחוד באלו העוסקים בסוגיות של ביטחון ושלום. 13 שנה אחרי החלטת האו"ם השיקו עשרות ארגוני חברה אזרחית בישראל - תוכנית פעולה ממשלתית וכוללת ליישום החלטת האו"ם בישראל.
הופק ע"י: | עלה ב: 31/10/2013

 

  כתבות ווידאו שחבל לפספס