ידיעה כתובה |

: מורי מוסיקה בראש העין יצאו לסכסוך עבודה

חברה נכתב על ידי

אסיפה כללית של מורי מרכז המוסיקה בראש העין החליטה פה אחד ביום א', ה- 19.10 על יציאה למאבק מקצועי וציבורי, כולל שביתה במרכז המוסיקה.

אחרי יותר משנה של מו"מ על הסכם קיבוצי, הגישה העיריה הצעת שכר שמשאירה את שכרם ללא שיפור, ואף הורידה שכר למורים צעירים. הצעת שכר זו אינה תואמת את הבטחת ההנהלה לשפר את שכר המורים. הודעה על סכסוך העבודה והשביתה נשלחה על ידי ארגון העובדים מען לממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה, ובה נקבע כי במידה והנהלת העמותה לא תשפר את הצעתה ותעמוד בהבטחתה תוך 15 יום יכריזו מורי המרכז למוסיקה על שביתה.
מההצעה של "העמותה לשירותים חברתיים", שהיא יחידת סמך של העיריה, עולה כי:
שכרם של חלק נכבד ממורי המרכז למוסיקה בשיעורים פרטניים יורד; בניצוח על הרכבים השכר עולה באחוז זעיר; מרבית המורים אינם מקבלים את שכר מחצית חודש אוגוסט, ונאלצים לממן את השכר על-ידי פדיון ימי החופשה; בסעיף הנסיעות ישנה ירידה של יותר מ-50% בתשלומים על נסיעות;. במקום תוספת שכר משמעותית, העיריה מציעה הסכם שעלותו דומה לעלות השכר כיום, או במקרה הטוב תשופר ב- 4% בלבד. בשקלול כלל הנתונים של הצעת המעסיקים, אין שיפור בשכר מורי מרכז המוסיקה. על פי המורים, הצעה זו אינה מתקרבת למינימום שניתן לשאת ולתת עליו.

ארגון מען וועד המורים הבהיר במכתב לעיריה: "אנו לא ששים אלי קרב והגענו להחלטה על סכסוך עבודה ושביתה בלית ברירה ולאחר שמיצינו את מלאי הסבלנות ואורך הרוח. התחושה הברורה של מורי מרכז המוסיקה היא שמו"מ ארוך וסבלנות אין קץ שגילו עד כה היו לריק."

20141019_213016

: האסיפה הכללית מצביעה על הכרזת סכסוך עבודה, 19.10.14. צילום: ארגון העובדים מען.

כ- 30 מורי מרכז המוסיקה בראש העין התאגדו במאי 2013 במסגרת ארגון העובדים מען, בחרו ועד מורים, ופנו בדרישה לעירית ראש העין לשאת ולתת איתם על הסכם קיבוצי. המטרות העיקריות של תהליך ההתאגדות והמו"מ היו שיפור בשכר השעתי, תגמול נאות על ניהול קבוצות והרכבים, תשלום עבור חודשי הקיץ, והשגת שקיפות בנושא דרגות וקידום.

אורית גורי זלוטוב, חלילנית תושבת העיר, וחברת ועד המורים אמרה כי: "עצוב לי מאד שאותה העירייה שמהללת ומשבחת את ההישגים המוזיקליים בעיר, ושהשקיעה במבנה חדש שנותן שירות חינוכי מעולה לכלל האוכלוסיה, מפגינה זלזול בפרנסתם של מורי המוסיקה, שמשקיעים את אהבתם, כשרונם ומקצועיותם בחינוך המוזיקלי ומביאים לעיר הישגים כה רבים. אני מרגישה שמוצצים את לשד עצמותינו, ואת העצם היבשה משליכים".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס