יום שישי   25-09-2020
עדכון חדשות |

: הפגנה מול בית רה"מ ליישום המלצות אלאלוף

חברה נכתב על ידי

ב-7 באוקטובר בשעה 10:00 תתקיים הפגנת מאבק למען יישום המלצות ועדת אלאלוף למלחמה בעוני. המפגינים יתאספו בירושלים מול בית ראש הממשלה, על-מנת למחות על כך שלמרות שהמלצותיה של הועדה פורסמו כבר לפני שלושה חודשים, טרם התקיים על כך דיון בכנסת. מארגני ההפגנה טוענים גם שהמלצות הועדה היו מינוריות לעומת הצרכים האמיתיים, ולאור תקציב 2015, ממשלת ישראל משתמשת במלחמת צוק איתן כתירוץ כדי להתחמק מיישום המלצות אלאלוף.

צפו בכתבה שהפקנו בנושא ועדת אלאלוף והמלצותיה בנושא דיור:

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

ועדת אלאלוף מונתה בידי שר הרווחה מאיר כהן, כדי להמליץ לממשלה על תכנית למלחמה בעוני, לאור העובדה כי מדינת ישראל מובילה את דירוגי ה-OECD בכמות האזרחים העניים. דו"ח ועדת העוני הוגש לממשלה כבר 23 ביוני ובו חברי הוועדה המליצו להתחיל ליישם את הדו"ח במלואו בשנת 2015. הוועדה הציגה תוכנית להקטנת העוני בישראל ב–40% בתוך עשר שנים.

תקציב 2015 אשר הוצג על-ידי שר האוצר אינו מאפשר לממש את רוב מסקנות ועדת העוני. שר הרווחה, מאיר כהן, התחייב באוגוסט להביא את דו"ח הוועדה לאישור הממשלה בספטמבר, אך הדו"ח עדיין לא נדון בממשלה. המצב התקציבי הנוכחי נובע מתוספות התקציב למערכת הביטחון ומתוכנית מע"מ 0% .
"שר האוצר יאיר לפיד חושב שהוא שר האוצר רק של מעמד הביניים ולא מפנים שהוא שר האוצר של כל אזרחי ישראל", כך נכתב בעמוד הפייסבוק של האירוע.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס