ידיעה כתובה |

: מאבק עובדים או דואר לפריפריה?

חברה נכתב על ידי

כבר 11 ימים עשרות אלפיי תושבי הפריפריה ומועצות אזוריות ברחבי הארץ (למעט ישובי עוטף עזה), לא מקבלים דואר – לא חשבונות, לא תשלומים, לא חבילות שהוזמנו ולא מסמכים רפואיים למיניהם. כבר 11 ימים דואר ישראל בעיצומים הכוללים השבתת שירותי "דואר נע", שירות הדואר לישובים בהם אין סניף דואר, במחאה על "תוכנית ההתייעלות" של דואר ישראל הכולל פיטורים של 1,500 עובדים קבועים.

אתמול (ה-9.9) הגיש שמוליק ריפמן, יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית רמת נגב, מכתב לשר התקשורת, גלעד ארדן, וליו"ר הסתדרות העובדים, אבי ניסנקורן, בדרישה לסיום השביתה הפוגעת בעשרות אלפי תושבים בפריפריה. מדברי ריפמן ליו"ר ההסתדרות עולה ביקורת על הפגיעה דווקא באיזורים החלשים בארץ, הוא מוסיף "מדוע אין מעיזים עובדי חברת הדואר להשבית את סניפי הדואר במרכזים העירוניים? האין זה מתוך הבנה כי יש להם שם תחליף והציבור יצביע ברגלים ויעבור לרכוש את השירות במקומות אחרים? התשובה ברורה ומקוממת." לדברי יונית, תושבת המועצה האזורית הגליל העליון: "יש ספק לגבי האפקטיביות של שביתה שכזו שאינה מורגשת במרכז הארץ, פוגעת בעיקר ביישובי הפריפריה, ואין לה הד תקשורתי – ומכאן שאין שום לחץ לסיים אותה. יש להפסיק את השביתה המפלה הזו ולהחזיר את חלוקת הדואר באופן סדיר לכלל היישובים בהקדם."

על פי דיווח ב-Ynet: עובדי הדואר, שרק לפני חצי שנה שבתו והצליחו בעקבות כך להגיע להבנות עם ההנהלה ונציגי האוצר, חזרו לעיצומים יו"ר הוועד, שמעון פרג'ון, מסר כי "במסגרת המשא ומתן, הסכמנו לצעדי התייעלות כואבים ונרחבים שכוללים גם פיטורי עובדים וזאת מתוך תחושת אחריות לגורל החברה ולגורל פרנסתם של אלפי עובדים אחרים. על אף שכבר הגענו לישורת האחרונה, עכשיו מתברר שהאוצר וההנהלה רוצים לפטר עוד אלפי עובדים קבועים. אנחנו לא יכולים להסכים לזה. אני קורא למשרד האוצר ולהנהלת החברה לחזור בהם מהדרישה האיומה הזאת ולחתום על ההסכם הקיים."

בתגובה נמסר מדואר ישראל: "דואר ישראל והמדינה עשו כברת דרך לקראת ההסתדרות והעובדים בניסיון לייצב את החברה, אלא שהצעת הרפורמה שהוגשה להסתדרות ולעובדים, אשר מחייבת את אוצר המדינה להשקיע מאות מיליוני שקלים ביישומה, נתקלה בטריקת דלת מהדהדת בצורת הכרזה על שביתה בשירות הדואר הנע"

חבל שמאבק חברתי חשוב, שמטרתו לעזור לאנשים רבים להמשיך להתפרנס בכבוד, בוחר לפעול בצורה שרומסת ופוגעת באוכלוסיה אזרחית, שחלקה גם חלשה. אולי היה יותר אפקטיבי להפסיק את הדואר לערים גדולות, או אפילו לכנסת וכך באמת להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות.

post-office

  כתבות ווידאו שחבל לפספס