ידיעה כתובה |

: תחקיר על תרומות לעמותת "האריות של הצל"

חברה נכתב על ידי

אלירן מלכי, בלוגר בעל הבלוג  ה"פרוקטובלוג", ערך תחקיר על יואב אליאסי והאריות, ממנו עולה כי "האריות של הצל", בנו אתר ובו הם פנו לגולשים וביקשו לגייס משאבים. באתר נכתב "האריות צריכים אתכם כדי שנוכל להמשיך לשאוג מול השמאל הקיצוני. כדי שנוכל להרים הפגנות חזקות, בהם נשמיע קול ציוני ברור. כדי שנוכל לדואג לחיילים למצרכים שהם מבקשים, ספציפית. חשוב חשוב חשוב רציתם לעזור? אז עכשיו זה הזמן האריות וצה״ל צריכים אתכם… תעזרו לנו לעזור להם!".

אליאסי קידם את הנושא בדף הפייסבוק שלו והוא מקדם רף מינימלי של 50 ש"ח ואף ציין כי הכסף הולך לפעילות כגון הפגנות, אוטובוסים של הסעות, דגלים וציוד סאונד, כמו גם "פעילות שבקרוב נחשוף מול "בצלם" וכל הארגונים האנטי ציונים". עולה השאלה – איזה הוצאות בדיוק יש להפגנות הביתיות של "האריות" ולאן הולכים כספי התרומות – במיוחד כשהדמות שמקדמת את התרומות האלו מוכרזת כפושטת רגל. החשבון בבנק דיסקונט הוא אכן חשבון נאמנות של עו"ד שטרנפלד דוד, המייצג את אליאסי בתיק פשיטת הרגל שלו, אך חשבון הPayPal של האריות מקושר לכתובת המייל של יואב אליאסי (yoav.eliassi@gmail.com). מי זה אותו "יואב אליאסי" שרשום בכתובת המייל? לאיפה מוזרמים הכספים הנתרמים דרך אותו חשבון Paypal? האם המנהל המיוחד, שאחראי על הכספים של אליאסי, מודע לחשבונות הללו? למה העמותה אינה מתנהלת בשקיפות כלכלית? כמה כסף נתרם עד היום? מה העמותה עשתה עם כל הכספים?
ממשרדו של עו"ד שטרנפלד נאמר לעורך התחקיר ע"י אחת העובדות במשרד כי העמותה בתהליכי הקמה. בבדיקה באתר רשם העמותות אין עמותה כזו, גם לא "אחת בבנייה". אז איפה הכסף?

התחקיר המלא, כולל תגובתו של "הצל".

proctoblog

  כתבות ווידאו שחבל לפספס