ידיעה כתובה |

: נעצר מנכ"ל ארגון העובדים מען במהלך שביתה

חברה נכתב על ידי

ברגעים אלו צוות הטלוויזיה החברתית נמצא עם עובדים מוסך צרפתי המאוגדים דרך ארגון העובדים מען, לאחר שהבוקר בשעה 08:30 נעצר מנכ"ל מען, אסף אדיב בעת שעמד עם הפועלים הפלסטינים השובתים מול הפתח של המוסך. אתמול עוכב לחקירה פעיל מען יואב טמיר כאשר עמד עם הפועלים השובתים. עם שחרורו בתנאים מגבילים, המשטרה נתנה לטמיר צו האוסר עליו להכנס לאזור התעשיה של מישור אדומים במשך שבועיים. הצו מונע מפעיל מען לבצע את עבודתו האיגוד מקצועית, כפי שהחוק מתיר לו, ואינו עומד בקנה אחד עם התנהגותו – טמיר הוא זה שהזמין את המשטרה למקום כנגד בריונים שהגיעו לאיים עליו ועל העובדים.
שביתת העובדים החלה שלשום, 22.7.2014, במחאה על הכוונה לפטר את ראש ועד העובדים, חאתם אבו זיאדה, ונגד הסחבת שהמוסך נוקט במו"מ עם הועד ועם ארגון העובדים מען.

maan
ביוני 2013 התאגדו 45 עובדים מתוך 65 עובדי מוסך צרפתי בארגון העובדים מען, שעבדו בתנאי ניצול בלתי חוקיים, ודרשו להתאים את שכרם ותנאי עבודתם לחוק. לאחר הכרזה על סכסוך עבודה ביולי 2013 והכרזה על שביתה, הסכימה ההנהלה להכנס למו"מ, שהחל כחודש אחרי ובמהלכו נענתה ההנהלה לחלק מהדרישות שהחוק מחייב אותה. היא הדפיסה לראשונה תלושי שכר לעובדים, החלה לשלם להם ב-9 לחודש במקום ב-15, ביטחה אותם בביטוח לאומי נגד תאונות עבודה, והחלה להפריש לקרן פנסיה. אולם רבות מדרישות העובדים לא נענו. המוסך משלם לעובדים 172 ₪ ל 8 שעות עבודה, כלומר פחות משכר המינימום. עובדים רבים אינם מקבלים תגמול חוקי על נסיעות, אין תוספות ותק ומקצוע שמחויבות בהסכם הקיבוצי של ענף המוסכים. בנוסף המוסך מפלה בין עובדים יהודים ופלסטינים ממזרח ירושלים, לבין תושבי הרשות הפלסטינית.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס