ידיעה כתובה |

: ארגונים למועצת זכויות האדם: לעצור המלחמה

מדינה נכתב על ידי

ברגעים אלו מתכנסת מועצת זכויות האדם של האו"ם לדון במצב בשטחים. 14 ארגוני חברה אזרחית ערבים-פלסטינים בישראל הגישו למעוצה הצהרה בנוגע להפרות זכויות אדם חמורות וחשדות לפשעי מלחמה, אשר בוצעו במהלך "מבצע צוק איתן". הארגונים ציינו בפנייתם כי ע"פ נתונים של משרד האו"ם לעניינים הומניטריים בעזה, כ- 75% מההרוגים מהתקיפות הישראליות הם אזרחים, בהם ילדים ונשים, וכי 100,000 תושבים נאלצו לעזוב את בתיהם בעקבות התקיפה. עוד צוין במכתב שישראל הרסה בהפגזות 472 בניינים ויעדים אזרחיים נוספים כגון בתי חולים, בתי ספר, מסגדים וצוותי רפואה. ההתקפה הקטלנית ביותר נגד אזרחים בוצעה נגד שכונת שג'אעייה בתאריך 20.7.2014, שבה נהרגו יותר מ- 60 פלסטינים, בהם 17 ילדים ו- 14 נשים.
הארגונים גינו בחריפות את ההתקפות הישראליות הבלתי-חוקיות נגד אזרחים ומוסדות אזרחיים. כמו כן, הארגונים התייחסו בפנייתם לירי הבלתי-מובחן מרצועת עזה לכיוון ישראל ולהריגתם של שני אזרחים ישראלים.

שיחת סקייפ שקיימנו עם נציג ארגון הבריאות העולמי של האו"ם בעזה:

שירותי הבריאות בעזה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

בזמן מבצע צוק איתן, 14.7.2014, דיברנו עם מחמוד דאהר נציג ארגון הבריאות העולמי בעזה, על מצב השירותי הבריאות ברצועה בעת ההפצצות המלחמה. לראיון ברדיו כל השלום על כתבה זו וכתבות נוספות בנושא מבצע "צוק איתן"
הופק ע"י: | עלה ב: 15/07/2014

עוד ציינו הארגונים כי בשבועות האחרונים הקהילה הפלסטינית בישראל נתונה להתקפות גזעניות מצד אזרחים וקבוצות לאומניות, אשר מסיתות נגד הערבים בישראל ברשתות החברתיות, ואף תוקפות פיזית פעילי זכויות אדם ושלום. משטרת ישראל לא הצליחה למנוע את האלימות נגד אזרחים ערבים-פלסטינים, ובמקביל, דיכאה את המחאה של החברה הערבית בישראל באמצעות מעצרים המוניים. בסיכום פנייתם הם קראו למעוצה לנקוט בכמה צעדים כמו: הקמת וועדת בדיקה בינלאומית עצמאית, בעלת סמכויות לחקור ולזהות את כל הפרות זכויות האדם אשר בוצעו בהקשר של "מבצע צוק איתן", גינוי המדיניות של ישראל לפגוע במטרות אזרחיות, לרבות בתים, מוסדות רפואיים, מסגדים, תשתיות מים ועוד.

הארגונים החתומים הם: עדאלה, מוסווא, מדא אל-כרמל, טופולה, העמותה להגנה על זכויות העקורים בישראל, המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים בנגב, אגודת הגליל, העמותה לנוער הערבי-בלדנא, מרכז אעילאם, מרכז חמלה, אסוואת, נשים נגד אלימות, האגודה הערבית לזכויות האדם, כיאן.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס