ידיעה כתובה |

: השפעת סגירת רשות השידור על עובדות הרשות

חברה נכתב על ידי

בימים אלה מתכנסת הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי ועובדת על הכנת חוק השידור הציבורי לקריאה שנייה ושלישית. היום (24/6/2014), פנו ארגוני הנשים לשר התקשורת, גלעד ארדן ולח"כ קארין אלהרר, יו"ר הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת החוק וביקשו מהועדה לדון בהשלכות המגדריות של סגירת רשות השידור במתכונתה הנוכחית.
ברשות השידור כיום מועסקות כ-700 עובדות מבין 2,000-1,600 עובדים ברשות כולה. פיטורי כל העובדים ובהן העובדות יביא לפגיעה קשה במיוחד בציבור הנשים, הסובלות ממילא מאפליה
בשוק העבודה, מהעסקה פוגענית ומסטריאוטיפים וסטיגמות. לפי נתוני נציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה, נשים צעירות סובלות לא אחת מאפליה על רקע הריון ואמהות, בעוד שהנשים המבוגרות סובלות מאפליה קשה על רקע גיל.

על פי הנתונים שמציגות הארגונים במכתב נראה כי שיעור ההשתתפות בכוח העבודה האזרחי של נשים בנות 66-55 עמד בשנת 2009 על 53% בלבד, נמוך משמעותית משיעור התעסוקה של גברים בגילאים אלה. רק 6.5% מהנשים מעל גיל 65 משתתפות בכוח העבודה, חצי ממספר הגברים בגיל זה. מנתונים אלה משתקפת אבטלה קשה ועמוקה של נשים מעל גיל 57 ועל פי הארגונים החתומים, נשים רבות כאלה ייפגעו אנושות היה ויעבור החוק במתכונתנו הנוכחית ותפוטרנה כל עובדות הרשות.

למכתב המלא

  כתבות ווידאו שחבל לפספס