ידיעה כתובה |

: מחר-דיון בביה"מ העליון בהריסת הכפר מכחול

מדינה נכתב על ידי

מחר (יום חמישי) ב-9.00 בבוקר יתקיים בבית המשפט העליון דיון בעניינו של הכפר מכחול בבקעת הירדן במהלכו יוחלט האם להרוס את הכפר או לא.

ח'אלת מכחול (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הכפר מכחול, המונה כ-120 נפשות ונמצא בצפון הבקעה נהרס לחלוטין לפני שלושה שבועות ע"י המנהל האזרחי. ניסיונות של הצלב האדום וארגונים הומניטריים להכניס ציוד ואהלים נבלמו על ידי הצבא, תוך שימוש ברימוני הלם. הנושא לא זכה לתשומת לב התקשורת עד לתקרית בין חיילי צה"ל לדיפלומטית צרפתייה, שהגיעה בשיירת סיוע לכפר. למרות ההריסה, תושבי הכפר מסרבים להתפנות מהמקום, וממשיכים במאבקם.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/10/2013

ב-26.9.13 עלו הדחפורים על הכפר ח'אלת מכחול שבבקעת הירדן והרסו אותו כליל. בכפר התגוררו 10 משפחות גדולות, כ-120 איש וכולם נותרו ללא קורת גג בשמש הקופחת. כמו כן מעל 1000 כבשים נותרו ללא מחסה ורבים מהם (בעיקר הטלאים שרק נולדו) מתו באין מחסה. אם לא די בכך, מנע הצבא מאירגונים הומניטאריים כמו הצלב האדום מלהגיש עזרה הומניטארית ראשונית, החרים משאיות והרס כל בד לצל שבנו. כעבור שלושה ימים התרחשה התקרית הדיפלומטית המתוקשרת בה קונסולית תרבות מצרפת ליוותה ציוד הומניטארי ובאלימות הועפה מהמשאית. כאשר היא הגיבה באגרוף לחייל שזרק אותה בכוח על הארץ, וממשלת ישראל דרשה לגרשה מהארץ.

לאחר מכן התגייסו פעילים לפעולת התרמה ועזרה בבניית מחסות צל, אלא שהצבא הרס מייד כל טיפת צל שבנו בני הכפר. עורך דינם של תושבי הכפר הגיש עתירה ובית המשפט פסק שעל צה"ל להפסיק להרוס את בתיהם. במקביל הוגשה על ידי תאופיק ג'בארין עתירה לקבל אישור לשהיה במקום. ביום חמישי, כאמור, תידון העתירה.

קואליציית המסיק מדגישה שנוכחות ישראלים בדיון חשובה מאוד ומזמינה את הציבור לדיון.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס