ידיעה כתובה |

: מדברות ב-700 תווים

תרבות נכתב על ידי

מזה כחודש מוצגת בבית אריאלה תערוכה מרתקת וחדשנית בשם "נשים מעלות סטטוס".בתערוכה מוצגים 28 "סטטוסים", המורכבים מטקסטים קצרים לצד תמונות דיוקן של המשתתפות.התערוכה מייצרת קריאה מחודשת למשמעותו של המרחב הציבורי בעקבות עלייתן של הרשתות החברתיות.

משחק המילים בין "סטטוס" כמעמד חברתי לבין "סטטוס" כטקסט פייסבוק הזמין לעלות לאויר העולם בלחיצת כפתור,נועד לסמן את הפוטנציאל של המדיה החדשה בשינוי הסטטוס של הקהלים המודרים מהשיח הציבורי.

28 המשתתפות משמיעות מגוון דעות ותפיסות, שאינן זוכות, בדרך כלל, למקום מרכזי בשיח התקשורתי. הן כותבות בין השאר על המשמעויות של הגיל, התמודדות עם אלימות, הורות, אימהות, התנדבות, דת, והאפשרות לחופש בחירה, בעולם בו נשים עדיין מרוויחות פחות מגברים.

נשים מעלות סטטוס (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

"נשים מעלות סטטוס", היא תערוכה קבוצתית ייחודית, המייצרת קריאה מחודשת למשמעותו של המרחב הציבורי, בעקבות עלייתן של הרשתות החברתיות. בתערוכה מוצגים 28 "סטטוסים" המורכבים מטקסטים קצרים לצד תמונות דיוקן של המשתתפות, והיא מהדהדת את השינוי החברתי שנוצר בסגנון הכתיבה ובתוכן, בעקבות כניסתה המסיבית של המדיה החדשה לחיינו. משחק המילים בין "סטטוס" כמעמד חברתי לבין "סטטוס" כטקסט פייסבוק, נועד לסמן את הפוטנציאל של המדיה החדשה לשנות את הסטטוס השולי של קהלים מודרים מהשיח הציבורי. המשתתפות "משמיעות" מגוון דעות ותפיסות שאינן זוכות, בדרך כלל, למקום בשיח התקשורתי.
הופק ע"י: | עלה ב: 02/04/2014

כעת מציעה אוצרת התערוכה,שלומית ליר,דרך אלטרנטיבית לנצל את זמנכם ביום העצמאות: אירוע "מדברות ב700 תווים". במסגרת יום זה ייערך:

  • פאנל נשים שיעסוק בנושא של "בין מדיה חדשה למדיה מסורתית", בו ישתתפו: ד"ר רוני הלפרין, בילי מוסקונה לרמן, אימי עירון ועוד.
  • במת הייד פארק עם משתתפות התערוכה: אגנס פוראי, אילת ברוך-כץ, אלמז זרו-יאלי, אפרת כהן-נוימן, דנה שלמון, חנה בית הלחמי, יונית צוק, ישראלה בן אשר, לורן מילק, ליאורה לנגר, נורית חג'אג', סמדר זמיר, עפרה אור, רינה מנצור, שלי שטרכר-שלו, תמר ענבר, ועוד

האירוע יתקיים ביום רביעי ה- 30.4.14 בשעה 19:30, באודיטוריום בית אריאלה (במתחם התערוכה נשים מעלות סטטוס) – הכניסה חופשית.

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. אייל 12 במאי, 2014  בשעה 22:08

    אז כמה פמיניסטיות משועממות שעוסקות במדעי הכלום הצליחו להוציא תקציב עירוני כדי להתערבב אחת עם השניה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס