תמלול הכתבה: נשים מעלות סטטוס

מגישה: "נשים מעלות סטטוס", היא תערוכה קבוצתית ייחודית, המייצרת קריאה מחודשת למשמעותו של המרחב הציבורי, בעקבות עלייתן של הרשתות החברתיות. בתערוכה שנפתחה לפני שבועיים, מוצגים 28 "סטטוסים" המורכבים מטקסטים קצרים לצד תמונות דיוקן של המשתתפות, והיא מהדהדת את השינוי החברתי שנוצר בסגנון הכתיבה ובתוכן, בעקבות כניסתה המסיבית של המדיה החדשה לחיינו.

שלומית ליר: התערוכה בעצם באה למלא חלל ריק של קולות של נשים, של ייצוגים של נשים שאנחנו לא רואות אותן במרחב הציבורי. להציג בעצם איזה סוג של תפיסה שבאמצעות המדיה החברתית ניתן ליצור שינוי. מי שלמדה מגדר יודעת על הקאנון הגברי. התערוכה הזאת מבקשת להפוך את המבט – להכניס נשים לתוך הממסד, לתוך מקום שהוא מאוד מרכזי, לתוך מקום של ספרות כתובה ולאתגר את המקום הזה ליצור בעצם איזה סוג של שיבוש תרבות.

מגישה: משחק המילים בין "סטטוס" כמעמד חברתי לבין "סטטוס" כטקסט פייסבוק, נועד לסמן את הפוטנציאל של המדיה החדשה לשנות את הסטטוס השולי של קהלים מודרים מהשיח הציבורי. המשתתפות "משמיעות" מגוון דעות ותפיסות שאינן זוכות, בדרך כלל, למקום בשיח התקשורתי.

ד"ר יעל יצחקי: תקרת הזכוכית קיימת במקומות שונים. המושג תקרת זכוכית מתייחס לחסם חיצוני, אך לעיתים החסם הוא פנימי כי אנחנו לא מספיק מאמינות ביכולות שלנו להגיע לתפקידים או למקומות שנראים לנו קשים להגיע אליהם או שעלול להיות קשה להשתלב בהם. חשוב שנשים ירגישו שהן לא לבד, הקבוצה נותנת לנו כוח ומפיגה בדידות.

אלונה דניאל: "אם לא תמצא אותי עכשיו, לא תקבל אותי אחר כך"

מגישה:התערוכה "נשים מעלות סטטוס" מוצגת בגלריית בית אריאלה בתל אביב עד סוף חודש יוני.

סוף תמלול הכתבה: נשים מעלות סטטוס
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס