ידיעה כתובה |

: מופע "האני האחר": שת"פ בין רימון לאנוש

תרבות נכתב על ידי

ביום חמישי, 1.5, יעלה על בימת מרכז ענב מופע "האני האחר", במסגרתו תלמידי בית הספר למוסיקה רימון מלחינים ומבצעים שירים של חברי עמותת אנוש המתמודדים עם פגיעה נפשית.

השירים של פגועי הנפש עוסקים בחייהם שלהם: באחד השירים מתועד התקף פסיכוזה, שבמהלכו הכותב ניהל שיחה של ממש עם הירח. שיר אחר מתעד את ההתלבטות של הכותבת הצעירה האם להתאבד בטביעה בים. בשיר נוסף מתארת הכותבת כי היא מרגישה כמו עז בכלוב. בשיר אחר הכותבת מבינה שלמרות יכולותיה הגבוהות, היא לעולם לא תהיה טייסת, כיוון שהיא נתונה כל הזמן בין מצבים של גאות ושפל. באחד השירים מתארת הכותבת כיצד היא מנסה ״לרקום״ עתיד טוב יותר לעצמה אבל מדי פעם נדקרת מהמחט ועוד…

בעבור חברי עמותת אנוש המתמודדים עם פגיעות ומשברים נפשיים, מהווה הכתיבה דרך אומנותית להתמודד עם מחלות נפש דוגמת דיכאון, סכיזופרניה, מניה דיפרסיה ועוד. ההתבוננות המעמיקה פנימה אל תוך השירים היוותה בעבור הסטודנטים ברימון היכרות עם רובד נוסף של הנפש.

מופע "האני האחר" מתקיים זו השנה החמישית ומסכם תהליך עבודה ממושך בניהולו האמנותי של המוסיקאי אריאל הורוביץ, מורה בכיר בבי"ס למוסיקה רימון. התהליך כולו פתוח ומשותף – פגועי הנפש מגיעים לחזרות, מעירים הערות על הלחנים והביצועים ויוצרים קשרים אישיים עם הסטודנטים למוסיקה.

כך כתב שלמה ארצי בתום המופע לפני שנתיים (2012):
"היה מרגש. חונק לפעמים. הלחנות מתעצמות כעוצמת הטקסטים המפחידים והמוארים. כולם עד האחרון מוכשרים אחד אחד, כל אחד מסוגו. וזה אולי הכי יפה. הוראייטי של האנסמבל החם הזה. אתם מקסימום! מסור למי שצריך ועשה במלאכה. באהבה, שלמה."

האני האחר 3 (לדף הכתבה »)

"האני האחר" 3 - תלמידי רימון מלחינים ומבצעים שירים של מתמודדים מעמותת אנוש. המופע, בהפקה מוסיקלית וניהול אומנותי של אריאל הורוביץ, התקיים ב- 3.5 במרכז עינב בתל-אביב. ארגון גמיאן האירופי (ארגון הגג של כל העמותות האירופיות העוסקות בשיקום בבריאות הנפש) הכריז בסמינר האזורי המתקיים בקפריסין, על פרויקט "האני האחר" כזוכה במקום הראשון בתחרות פרויקטים מקדמי שיקום!
הופק ע"י: | עלה ב: 13/06/2012

האירוע יתקיים ביום חמישי 1.5.14, בשעה 20:30.
מרכז ענב, אבן גבירול 71, תל אביב. כרטיס: 30 ₪

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס