ידיעה כתובה |

השרים אישרו: מנהלים אחראים להתעללות בבע"ח

סביבה נכתב על ידי

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (23/2/14) את הצעת החוק של חברי הכנסת דב חנין ועמרם מצנע, הקובעת כי מנהלים בכירים בחברות יהיו מחויבים לפקח על פעילות החברה ולמנוע התעללות בבעלי-חיים. ההצעה מטילה אחריות גם בגין פגיעה רשלנית בבעלי-חיים.

בעמותות 'אנונימוס לזכויות בעלי-חיים' ו'תנו לחיות לחיות' בירכו על החלטת הממשלה לתמוך בהצעת החוק. "פעמים רבות ההתעללות בבעלי-חיים במשקים תעשייתיים נעשית בידיעת ההנהלה, ולמעשה היא חלק מנוהלי העבודה: הרי העובדים לא מביאים מהבית את השוקרים החשמליים. כל גידול תעשייתי של בעלי-חיים כרוך בהתעללות, אך הצעת החוק עשויה להבטיח שלפחות ההגנה המינימלית שמקנה להם החוק תמומש".

הנה סרטון שהפקנו ממיצג מחאה מרשים מאוד של פעילים למען זכויות בעלי חיים בת"א

בסבל כולם שווים – מיצג מחאה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מיצג מחאה במרכז תל אביב, במהלכו עמדו עשרות פעילים לזכויות בעלי חיים, כשבידיהם בעלי חיים שמתו כתוצאה מניצולם בתעשיות השונות. המיצג נועד להנציח את סבלם של בעלי החיים באופן אינדיבידואלי ולשקף את האכזריות של האדם כלפי בעלי החיים. "זו מציאות זוועה ואנחנו רק הסרנו את הנילון מהשקרים של התעשייה. החלטנו להביא אל המרחב הציבורי את האלימות והמוות שבתעשיית הבשר, הביצים, החלב, והניסויים, צעקנו בשתיקה שלנו את הכאב שלהם." המיצג נערך ב 2 ביוני 2013 על ידי האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים ועמותת תנו לחיות לחיות.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/06/2013

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס