ידיעה כתובה |

עקב החרם הדני: שנו את שם כיכר דניה

מדינה נכתב על ידי

"דנסקה בנק" הגדול בדנמרק, הודיע על החלטתו להחרים את בנק הפועלים בשל פעילותו הכלכלית בשטחים. הבנק הדני השני בגודלו – "נורדאה בנק" הודיע על הצטרפותו לחרם. לדברי דנסקה בנק, בנק הפועלים מעורב בפעולות העומדות בסתירה למשפט הבינלאומי ההומניטארי. הצעד הנוכחי מצטרף להחרמת שתי חברות בנייה ישראליות (אפריקה ישראל ודניה סיבוס) על ידי הבנק החל משנת 2010. חברת אלביט מערכות מופיעה אף היא ברשימת החברות המוחרמות על ידי דנסקה בנק. לפני מספר חודשים, הודיע שר החוץ הדני על סימון מוצרים שמקורם מעבר לקו הירוק ומיוצאים לדנמרק.

בתגובה להחרמת בנק הפועלים, ולמדיניות ההחרמה הכללית מצד הממשלה הדנית, דורשת תנועת משוררים לימין ישראל מראש עיריית ירושלים ניר ברקת להפעיל את סמכות העירייה לשינוי שם כיכר "דניה" בירושלים. כיכר דניה היא הכיכר המרכזית של השכונה הירושלמית הוותיקה "בית הכרם" ונחשבת לאחת הכיכרות החשובות בירושלים. שמה ניתן לה בראשית שנות השישים, לאות הוקרה על פעולות להצלת יהודי דנמרק בימי השואה; במעמד הסרת הלוט נכחו ראש ממשלת דנמרק וראש הממשלה דוד בן גוריון.

kikar denia

כיכר דניה בבית הכרם. קריאה לשנות את שמה בעקבות החרם הדני.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 2 תגובות באתר

  1. רמי 2 בפברואר, 2014  בשעה 8:33

    שנו, שנו ועוד תראו שהרבה כיכרות בעולם הנקראות על שם ישראל תקראנה כיכר פלסטין…..

  2. יהודי ירושלמ 2 בפברואר, 2014  בשעה 10:07

    לא נשכח את הצלת 90% מיהודי דנמרק. זאת ללא קשר לדעותיהם הפוליטיות העכשויות של הדנים. שינוי שם הכיכר הוא הכחשת ההבדל שבין העם הדני, לבין שאר עמי אירופה. לכן, שינוי שם הכיכר כמוהו כהכחשת שואה! לא לשינוי שם הכיכר.
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A6%D7%9C%D7%AA_%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99_%D7%93%D7%A0%D7%9E%D7%A8%D7%A7

  כתבות ווידאו שחבל לפספס