ידיעה כתובה |

איחוד עתירות רגבים ורבנים למען זכויות אדם

מדינה נכתב על ידי

מחר, יום ד', ה-29.01.14, יתקיים בבג”צ דיון בעתירה של ארגון הימין “רגבים” בתביעה להרוס את הכפר הפלסטיני סוסיא שבדרום הר חברון. בג"צ החליט להצמיד את הדיון בעתירה זו לדיון בעתירת ארגון "רבנים למען זכויות האדם", שעניינה לאפשר לחקלאים פלסטינים מהכפר סוסיא גישה לאדמותיהם החקלאיות הסמוכות לכפר, וכן להתנחלות סוסיא.

מארגון רבנים למען זכויות האדם נמסר "תמוה בעינינו שבג”צ החליט להצמיד את העתירה של רגבים התובעת את הרס הכפר סוסיא לעתירה שלנו נגד מניעת גישת תושביו הפלסטינים לאדמותיהם באזור. אלו שני נושאים נפרדים."

כתבה שהפקנו על מאבק עמותת רגבים נגד סוסיא:

רגבים נגד סוסיא (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

סוסיא, כפר פלסטיני קטן בדרום הר חברון קיים מאות שנים, הרבה לפני שקמה בשכנותו ב-1983 ההתנחלות סוסיא. בכפר אין מים, אין חשמל והתושבים חיים בפחונים ואוהלים. שטחי סוסיא הפלסטינית ופקעו לטובת ההתנחלות סוסיא והמקום הוכרז אתר ארכיאולוגי. כמו למרבית הכפרים הפלסטינים גם לסוסיא אין תוכנית מתאר ואין אפשרות לבנות בתי מגורים. תנועת רגבים שמטרתה "לשמור על אדמות הלאום היהודי" עתרה לבית המשפט כדי שיורה להרוס את בתי הכפר. הכתבה מנסה להתמודד עם טענות רגבים ולהפריכן. סוסיא היא דוגמה אחת לעשרות תביעות של עמותת רגבים כולן נגד אוכלוסייה לא יהודית שסובלת מהזנחה ואפליה רבת שנים.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/07/2013

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס