ידיעה כתובה |

קריאה: הצטרפות להפגנות משותפות

מדינה נכתב על ידי

אנרכיסטים נגד הגדר מזמנים להירשם להסעות להפגנות ה- 25.1.14 – 24.1.14 נגד הגדר וההתנחלויות

בילעין יום שישי 24.1.14 – יש מקומות למחביר.

ב-20 בפברואר 2005 עלו הדחפורים על התוואי המתוכנן של גדר ההפרדה באדמות בלעין והחלו עוקרים עצי זית. באותו יום נערכה בכפר ההפגנה הראשונה נגד הגדר. מאז הפך בלעין מכפר אנונימי, הידוע למתי מעט, לסמל בינלאומי של התנגדות עממית לעוול משווע. גדר ההפרדה הקיימת בבלעין מספחת למעשה לישראל כ-1,950 דונם, המהווים כמעט 50% מאדמות הכפר, במטרה לספחם להתנחלות מודיעין עלית. בג"ץ קבע בספטמבר 2007 כי תוואי הגדר הקיים בבלעין אינו חוקי אך הכשיר רטרואקטיבית חלק משכונת מגורים של מתנחלים, שהוקמה על אדמות הכפר בלי היתרי בנייה ובניגוד לחוק. רק ב- 2011 בוצעו העבודות שהחזירו לתושבי הכפר כ-600 דונם (כשליש) מהאדמות שנגזלו מהם. ההפגנות נתקלות בדיכוי קשה. לרוב הן מפוזרות במטולי גז מדמיע וכדורי מתכת מצופי גומי, אמצעים ששימשו להירצחם של באסם וג'וואהר אבו רחמה, וכן הסבו פציעות קשות. הצבא הישראלי מנסה לחנוק את קולות ההתנגדות ולהפסיק את ההפגנות בבלעין לחלוטין: כמעט בכל שבוע נכנסים חיילים לכפר בשעות הלילה המאוחרות, פורצים לבתים, חוטפים תושבים ממיטותיהם ויורים רימוני גז לחצרות. עשרות מתושבי בלעין נעצרו, בהם כמה ממנהיגי המאבק הלא-אלים, והועברו למערכת ה"משפט" הצבאית. הפעילים בבלעין נחושים להמשיך במאבק העממי עד שהגדר תיפול וכל אדמות הכפר יוחזרו.

צרו קשר בהקדם עם נגד גדרות ב- 0544-98-6460 (סמס רק אם מוכרחים) אנא הרשמו בהקדם (לא יאוחר מחמישי אחר הצהריים), כדי להבטיח את מקומכם בהסעה המאורגנת וכדי להקל על ההתארגנות.

אנ-נבי סאלח יום שישי 24.1.14

בינואר 2010 החלו תושבי הכפר נבי סאלח בהפגנות שבועיות נגד הכיבוש וסיפוח האדמות הזוחל ע"י ההתנחלות חלמיש, השוכנת כולה על אדמות הכפרים נבי סאלח ודיר ניזאם. המתנחלים מפריעים לעיבוד אדמות שעוד לא סופחו, שרפו וגדמו מאות עצי זית של הכפרים והם מנסים להפקיע מידי הפלסטינים מעיין סמוך. הצבא מפעיל דיכוי קשה כלפי ההפגנות: ההפגנות מותקפות ללא כל פרובוקציה מצד התושבים, בתוך השטח הבנוי של הכפר, תוך פגיעה קשה בכל תושביו בכדורי מתכת מצופי גומי, גז מדמיע, מכונה המייצרת קול מחריש אוזניים ("הצעקה"), ונוזל הסירחון (ה"בואש"). בדצמבר 2011 נרצח מוסטפא תמימי ע"י חייל ישראלי שירה לעברו מטול גז בכינון ישיר מטווח אפס. בנובמבר 2012 נרצח רושדי תמימי במהלך הפגנה נגד הטבח בעזה שהתקיימה בכפר. גם אם גדר ההפרדה אינה עוברת על אדמות הכפר, היא עדיין מהווה דיכוי כלכלי עצום, לתושבי הכפר כמו לתושבי הגדה כולה, ופעילים רבים נחושים להמשיך במאבק עד סוף הכיבוש, ההתנחלויות וההפרדה.

צרו קשר עם נעמי במייל naomim.lyth@gmail.com
או בטלפון 050-7354544 אך עדיף סמס

כפר קדום יום שישי 24.1.14

ביולי 2011 החלו תושבי כפר (Kufr) קדום בהפגנות שבועיות נגד ההשתלטות הלא חוקית והסיפוח של אדמות הכפר בידי התנחלות קדומים וחסימת הגישה המרכזית לכפר ע"י הצבא הישראלי. ב- 1975 הוקמה ההתנחלות קדומים והחלה להשתלט על אדמות הכפר ולחסום אותו עד שהיום היא מפוזרת על-פני 5 גבעות שונות. ב- 2003 הכביש המרכזי שמחבר את כפר קדום לנבלוס (שכם) נסגר לפלסטינים ע"י הצבא הישראלי. תחילה התאפשרה לתושבים גישה רגלית לכפר דרך ההתנחלות, אך ב- 2005 גם הגישה הרגלית נחסמה. למשך 3 שנים, עד שנסלל כביש נפרד עקיף, שמיועד לפלסטינים, נאלצו התושבים להגיע לכפר שלהם דרך דרכי עפר קשות למעבר. גם בדרך זו היו נתונים להתקפות מתנחלים שיידו לעברם אבנים.
הכביש העקיף שנסלל הופך נסיעה ישירה של 13 ק"מ לנבלוס לדרך מפותלת של 26 ק"מ. 3 בני-אדם שנזקקו לטיפול רפואי דחוף נהרגו בשל הדרך הארוכה שעל האמבולנס לעבור אל הכפר וממנו. לאחר חמש שנות מאבק משפטי, בנובמבר 2010 קבע בית המשפט הישראלי שיש לפתוח את הכביש הראשי לתושבי כפר קדום. אולם, הצבא ממשיך לחסום את הכביש בתירוץ שהכביש אינו בטוח ואינו מתאים למעבר אדם.

צרו קשר עם אלונה
בטלפון 050-2788881
במייל alonaco1@gmail.com

ניעלין יום שישי 24.1.14

ישראל החלה בבניית החומה על אדמות ניעלין ב- 2004, אבל הפסיקה אחרי צו מניעה שהוצא ע"י בית המשפט העליון. למרות הצו הזה והפסיקה מ-2004 של בית המשפט הבינלאומי לצדק שהצהיר כי החומה אינה חוקית, בניית החומה החלה שוב במאי 2008. עם חזרתם של הבולדוזרים הישראלים לאדמותיהם, תושבי ניעלין פתחו בקמפיין עממי במחאה נגד גזילת האדמות המאסיבית, כולל הפגנות, שביתות ופעולות ישירות.
כתוצאה מבניית החומה, הכפר ניעלין איבד 3290 דונם, כ- 30% מהאדמות שנותרה לו. במקור השתרע ניעלין על שטח של 15,898 דונם. לאחר 1948 נותרו לכפר 14,794 דונם. לאחר הכיבוש של הגדה המערבית ב- 1967 ובניית ההתנחלויות והתשתיות הלא-חוקיות של מודיעין עילית, מתיתיהו וחשמונאים על אדמות הכפר, איבד ניעלין עוד 1,973 דונם. עם השלמת בניית החומה, נותרו לניעלין 8,911 דונם, 56% משטחו המקורי.
מאז 2008, ניעלין היה נתון לדיכוי אלים של ההפגנה הלא-חמושה שלו נגד חומת ההפרדה הישראלית.
עשרות מפגינים נעצרו – כולל מנהיגי המאבק העממי בכפר – ונאסרו לחודשים רבים. ארבעה מפגינים נרצחו בירי אש חיה לעברם: עאקל סרור (36), ערפאת חוואג'ה (22), מוחמד חוואג'ה (20) ואחמד מוסא, ילד בן 10. מפגין נוסף, יוסף אמירה (17), נרצח בירי כדורי גומי. פעיל סולידריות אמריקני, טריסטן אנדרסון, נפצע באורח קשה מירי בכינון ישיר של מטול גז לעברו.

צרו קשר עם קובי 054-219-15-47

אל-מעסרה יום שישי 24.1.14

הכפר אל-מעסרה נמצא דרומית לבית לחם, וחיים בו וב- 8 הכפרים בסביבתו כ-9000 איש. עד שנת 2000 התעסוקה באיזור הסתמכה ברובה על חקלאות ועבודה בתוך ישראל, אך לאחר שישראל מנעה מהתושבים כניסה ועבודה בתחומה, הוכפל אחוז האבטלה, ורוב התושבים ירדו אל מתחת לקו העוני. ישראל החלה בבניית גדר ההפרדה על אדמות הכפר אל-מעסרה והכפרים אום סלמונה, ואדי א-ניס וג'ורת א-שמעה בנובמבר 2006. במרחק 12 ק"מ מהקו הירוק, תוך ניסיון לספח את התנחלויות "גוש עציון", שכבר גזלו מהכפרים הפלסטינים חלקים גדולים של אדמה פורייה, הפקיעה ישראל לבניית הגדר באיזור 3500 דונם נוספים מאדמות הכפרים ועקרה כרמי ענבים ועצי זית עתיקים. הגדר גם מונעת מהתושבים להגיע דרך הכביש הראשי לעיר הקרובה בית לחם וכך גם גישה סבירה לשירותים בסיסיים, כמו רפואה וחינוך.
יחד עם בניית הגדר החלה גם מחאת הכפר מעסרה המתאפיינת בדבקות באי-אלימות. הצבא עצר והרחיק פעילים מרכזיים מההפגנות, והוא מבצע פשיטות ליליות תכופות לכפר, הכוללות איומים, מכות והשחתת רכוש של פעילים, במטרה ללחוץ עליהם להפסיק את ההפגנות או לקחת בהן חלק. פעמים רבות הצבא מתנכל לפעילים כאשר הם עוברים במחסומים ואף מבצע מעצרים ללא כל האשמה, לצורכי חקירה ועינויים.

צרו קשר עם רנן במייל renen.raz@gmail.com
או בטלפון 058-7604444

מי שרוצה להגיע להפגנות מירושלים, יכול/ה ליצור קשר עם אורי באימייל uriagnon@gmail.com

אנא הודיעו בהקדם האפשרי אם תוכלו לבוא עם רכב פרטי וקחו בחשבון הבדלים תרבותיים בבחירת הלבוש

נוסעות/ים, אינכן/ם חייבות/ים להשתתף בהוצאות הנסיעה, אבל אם יש באפשרותכן/ם, אל תחכו שיבקשו מכם/ן. הציעו לשלם בעצמכן/ם.

נהגים/ות, אינכן/ם חייבות/ים לשלם על הדלק. בקשו מהנוסעים/ות איתכם/ן להשתתף כפי היכולת. על היתרה תוכלו לקבל החזר דרך מרכז/ת ההסעה.

הבאות/ים בפעם הראשונה ומתענינות/ים אחרות/ים מוזמנות/ים לפנות לרנן בטלפון 058-7604444

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

 1. מאיר חיפה 18 באפריל, 2018  בשעה 8:29

  הבטן מתהפכת הראש לא מבין והלב לא מאמין כיצד עוכרי ישראל יוצאים מקירבנו
  אלה השונאים הכי גרועים בהיסטוריה האנושית יש להוקיעם ולהרחיקם ככל האפשר מתוכינו כי….אויבים הם !!!!
  מי שהולך לארגן לעודד לתמוך להתרים ולסייע במפגעי חיילים …."אוייב" הוא ויש לפגוע בו ככתוב הקם להורגך השכם להורגו…יימח שמם של אנשים אלה ותומכיהם….יימחה זכרם כזכר עמלק לא נשכח…
  כמוהם כאחרון אויבינו כערבים הם !!! ומפה נבין כיצד יצמחו ילדיהם אם לא כמוהם. ומקירבנו באים הם
  לו יכולתי לזהות אותם בקרבתי…

  כתבות ווידאו שחבל לפספס