תמלול הכתבה: המשט ההפוך

דיוויד היפ: תיבת עזה היא חלק מהמאמץ השוטף של קואליציית "משט החופש הבינלאומי" לעמת את המצור הבלתי חוקי על עזה בפעולה ישירה ולא אלימה.

הצבא הישראלי הכובש לא תמיד מכבד את האופי הבלתי אלים של המשט שלנו. חלק מאתנו, כולל אני, היינו בהפלגות קודמות בהן נעצרנו על ידי הצבא בטריטוריית המים הבינלאומיים, נכלאנו, גורשנו וכן הלאה. אבל, העובדה היא שפעילות אלימה זו לא מרתיעה את הסולידריות בינלאומית, להיפך- היא רק מחזקת אותה.

מה שאנחנו עושים כאן זה שיפוץ של סירה בעזה, דבר שלא קרה שם שנים. אז בלי קשר למה שקורה במשט שלנו, בשל העובדה הפשוטה שבילנו יותר משנה בבנייה מחדש של ספינת דייגים לשעבר והכשרנו אותה למסע בינלאומי, זה כבר שולח איתות לעולם שהפלסטינים בעזה זכאים לחופש תנועה, על מנת להבטיח עתיד של שלום.

אחד ההישגים שלנו, עוד בטרם יצאנו להפליג, הוא שהפגשנו בין היצרנים הפלסטיניים בעזה עם צרכנים מכל העולם שרוצים לרכוש ואף לייצא את מרכולתם. אז עוד לפני ההפלגה, המוצרים האלה נקנו מראש על ידי קונים באירופה, בצפון אמריקה, באוסטרליה, בדרום אפריקה ובמקומות אחרים, צרכנים שמאמינים בצורך של תושבים פלסטיניים בעזה בכלכלה חופשית ואוטונומית. היכולת להפליג מהנמל שלהם, כדי לחזור גם לחזור אליו. היכולת ליהנות מחופש התנועה שכל אחד אחר בעולם מצפה לו ונהנה ממנו, כמו בכל נמל אחר בים התיכון. ועם הינתן היכולת הזאת, חופש התנועה, הם יוכלו שתהיה להם כלכלה שלווה, אמידה ומשגשגת. אז הקמפיין שלנו עוסק בזכויות כלכליות, וגם בזכות האדם הבסיסית לחופש התנועה.

סוף תמלול הכתבה: המשט ההפוך
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס