דעה על סדר היום |

לעובדות הקבלן יש גב

חברה נכתב על ידי

גוש של סטודנטים צעד יחד עם עובדות ועובדי ניקיון באוניברסיטת תל אביב לעבר בניין ההנהלה. תופים היו שם, קריאות גם כן. הדרישה: העסקה ישירה.

כ-140 עובדות ניקיון באוניברסיטת תל אביב מועסקות כעובדות קבלן. הקבלנים מתחלפים והעובדות נשארות. האוניברסיטה מציבה זאת כתנאי בפני כל קבלן בגלל היכרותן עם המקום.

הקבלנים מתחרים ביניהם על הגשת הצעות זלות, או במילים אחרות, על הרעת התנאים של העובדות. עובדות הניקיון מספרות על משכורות נמוכות, על קבלנים שמנסים שלא להכיר בותק, על בעיות בתשלום פיצויי פיטורים ועל עיכובים בתשלום על שעות עבודה. מלכה בוטבול, עובדת ניקיון באוניברסיטה ופעילה במאבק, טוענת כי העסקה ישירה תאפשר לקבל את מה שמגיע לכל עובד מינימאלי בארץ ישראל.

אתמול, 18.04.16, סטודנטים ומרצים הפגינו יחד עם עובדות ניקיון באוניברסיטה נגד ניצול ולמען העסקה ישירה. הם דורשים מהנהלת האוניברסיטה להפסיק את ההעסקה הקבלנית.

הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב לא משאירים את עובדות ועובדי הניקיון לבד במאבק, הם מבינים שהם יכולים להיות הבאים בתור. הרי כיום העסקה קבלנית מתקיימת גם בתחומים כמו עבודה סוציאלית, רפואה, הוראה והנדסה.

המפגינים קראו להעסקה ישירה כבר השנה. וכשעובדות הניקיון צעדו בהפגנה, בגיבויי סטודנטים התומכים במאבקן, הייתה תחושה כי הדבר אפשרי.

הפגנה באוניברסיטת תל אביב למען העסקה ישירה, 18.04.16.

הפגנה באוניברסיטת תל אביב למען העסקה ישירה, 18.04.16.

הפגנה באוניברסיטת תל אביב למען העסקה ישירה, 18.04.16.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס