דעה על סדר היום |

מע"מ אעפעס

חברה נכתב על ידי

אף אחד לא יצא מהמלחמה הזאת כפי שנכנס אליה, לא היזידים וגם לא דף, אללה יקום דמם, אפילו שם המלחמה השתנה במהלכה ואף מדיניות הצופרים. "כלי התקשורת" גילו לנו שלא באו לכאן כדי למסור מידע- את זה נמצא בפייסבוק ובווטס אפ, שהתראותיהם רוטטות באולפנים, אך שלל צווי איסור הפרסום כובלים את צעדיהם. נותר להם התפקיד המסורתי של עיצוב דעת הקהל ומתן במה מושקעת לדיונים ציבוריים. "המעגל" עם דן שילון הפטריוטי- סכריני הוא הפורמט המנצח בנסיבות כאלה והאסקפיזם הכי אינטליגנטי ומענג- "המסע המופלא עם אהרוני וגידי" בימי שני בערוץ 10.

את המידע אנחנו כן מקבלים מג'מאל שובכי, שגריר מדינת פלסטין בקהיר והנציג הקבוע שלה לליגה הערבית שצוטט כאומר שצה"ל חיסל בסבב הקודם 20 יחידות חמאס. עכשיו ברור למה הוא מתעסק עם המפקדים. גם ה"מו"מ המדיני" נתגלה ככלי נוסף במלחמה, תענוג לצפות ברה"מ מלהטט בתחבולות, זה וודאי עוד ילמד. נכון שטקטיקת הדשדוש בשיחות היא שנתנה רוח גבית להסלמה הנוכחית, וה"דשדוש" הקרקעי הוא שנועד לבלום את ההסלמה בגדה. אך בעת מלחמה, הזגזגנות זו אסטרטגיה יקרה. בכל מקרה, את אירועי הלחימה אנחנו לומדים מהגולנצ'יקים, שבאופן מסורתי- פותחים את הפה.

השר לחינוך מיוחד, פירון. צילום מסך מתוך חדשות 2

השר לחינוך מיוחד, פירון. צילום מסך מתוך חדשות 2

 

גם הפוליטיקה השתנתה באופן ניכר- אם חייזר ינחת כאן הוא יחשוב בטעות שנתניהו הוא מנהיג השמאל מרכז, שנמצא מנהיג לשמאל- אבו מאזן ונשקלת האפשרות להחתימו על מינוי לשר בקבינט הבטחוני על הטיקט של שרי הימין הסוררים. החייזר יחשוב שאנחנו מנהלים שיחות שלום עם אמריקה וששר הכותרות- שר החינוך- הוא בעצם השר לחינוך מיוחד. שמישהו ייתן לו כבר את הריטלין שלו, למען השם. מי שיורטה באופן מרהיב היא תכנית "מע"מ אעפעס". השר לפיד יעלה מסים עקיפים שיביאו לכרסום נוסף ביוקר המחיה, יקצץ בשירותים הממשלתיים, מה שיביא לנרפות נוספת לכל שרותי הבריאות, החינוך והרווחה, אך יפעיל את כל משקלו כדי להעביר את חוק המע"מ אפס הארור שנולד בחטא היוהרה, שעליו וודאי הוא חושב שירכב בבחירות הבאות, כן בטח- אל התרסקותו. אף פוליטיקאי, לבד אולי מראשי המערכה- נתניהו, יעלון וגנץ, לא יוצא טוב מה"מבצע" הזה. השר לשעבר, כחלון, מתחמם על הספסל, מה זה מתחמם, כבר בנה שם טריבונה שלמה של מועמדים מראשי המשק ונוהג, כך נדמה לפי מתכון לפיד לשוד המנדטים הגדול. ח"כ הרצוג מצייץ באינטונציה של פינצ'ר שהאופוזיציה נשכנית, להפניית הגב של מפלגת העבודה למחאות נגד המלחמה של השמאל יהיה מחיר אלקטוראלי. מר"צ בראשות ח"כ גלאון הפכה סופית לבית של השמאל, אמנם המחנה אינו גדול, אך מאוחד מאי פעם. אם רה"מ מעוניין בקדנציה רביעית ברקע ההריסות ממלחמת "צוק איתן"- החרמות, ההליכים המשפטיים וכו', הוא יצטרך לעשות כמעשה שרון ולטרוף את הקלפים מחדש. אני מצידי, הכנתי לו רשימה של נבחרת החלומות מכל קצוות הבית, קואליציית אחדות ישראלית: שלי יחמוביץ', עמר בר לב, קארין אלהרר, אבישי ברוורמן, אילן גילאון, גילה גמליאל, משה גפני, אריה דרעי, צחי הנגבי, נסים זאב, ג'מאל זחאלקה, תמר זנדברג, דב חנין, בועז טופורובסקי, אחמד טיבי, איתן כבל, חיים כץ, אורלי לוי אבקסיס, מיקי לוי, משה מזרחי, עמרם מצנע, אראל מרגלית, משה פייגלין, עמיר פרץ, אברהים צרצור, עדי קול, יפעת קריב, יוני שטבון, אלעזר שטרן, איציק שמולי, סתיו שפיר, פנינה תמנו שטה, יעל גרמן, ציפי לבני, עיסאווי פריג'. ומילה לסיום- גם אני לא יצאתי מהמלחמה כמו שנכנסתי אליה, ובסוף החודש מסיים את תפקידי ככתב הטלוויזיה החברתית, מבטיח לעדכן בהמשך. שבת שקטה.

רה"מ מלהטט בתחבולות, האם ירכיב גם את נבחרת החלומות כמעשה שרון? מתוך סקר פאנלס לבוקר קשת, צילום מסך ערוץ 2

רה"מ מלהטט בתחבולות, האם ירכיב גם את נבחרת החלומות כמעשה שרון? מתוך סקר פאנלס לבוקר קשת, צילום מסך ערוץ 2

  כתבות ווידאו שחבל לפספס