דעה על סדר היום |

מי שם חזיר בשוקולד שלי?!

סביבה נכתב על ידי

כשהיינו קטנים ההורים עשו לנו 'וידוא אכילה' כי כמו ששר פעם פוליקר: ילד טוב משאיר צלחת ריקה. הזמן עובר והיום אני בתפקיד האימא המאכילה והדואגת אלא שכשאני מגישה לילדים שלי את הצלחות לשולחן, קשה לי להגיד שאני עושה את זה בלב קל. אני מסתכלת על האוכל בחשדנות הולכת וגוברת לאור כל מיני ידיעות מטרידות בתקשורת הקשורות לטיב ולאיכות המזון שלנו. השבוע , למשל, למדתי שהמוסלמים זועמים לאחר שדנ"א של חזיר התגלה בשוקולד של קדבורי. והאמת היא שגם אני זועמת איתם כי לא מזמן בעלי הביא איתו מחו"ל משלוח של שוקולדים מהמותג הזה והילדים טרפו את הטבלאות בכזאת שמחה, ועכשיו כשאני חושבת על הגנים של החזיר שבפנים – הבטן שלי מתהפכת. היא התהפכה גם כשלמדתי על שערוריית בשר הסוס בשלל מוצרי מזון ברחבי אירופה בשנה שעברה. ובכלל, לי כצרכנית דווקא יש זיכרון ארוך ואני בכלל עדיין לא נרגעתי מפרשת משחטת העופות של זוגלובק.
בזמן שאני מבשלת, אני נזכרת שמחקרים רבים מעידים על כך שמזון מהונדס הוא כמו סלולר – השלכותיו על בריאות האנשים עדיין לא ידועות. הייתי שמחה מאוד להימנע ממזונות כאלה ובטח ובטח למנוע אותם מילדי אבל שום יצרן – לפחות לא בישראל – אינו מחויב ליידע אותי לגבי סוג המזון שאני 'קוטפת' מהמדף – מהונדס או לא. בינינו, גם על הבדיקות המינימאליות שכל מיני גופי פיקוח מצד משרדי הממשלה מחויבים לעשות מול גורמי בתעשיית המזון אני בכלל לא סומכת. לך תדע איזה יד לוחצת יד ובמסגרת איזה תקנים מיושנים פועלים שם.
איך זה ייגמר? לצערי, כמו תמיד רק אחרי שמי יודע כמה צרכנים ישלמו בבריאותם ואולי אף בחייהם. מעין שידור חוזר של פרשת רמדיה ואנחנו אפילו לא נוכל להגיד לעצמנו שלא ידענו. התחושה שלי היא שכרגע הידיעות בתקשורת חושפות רק את קצה הקרחון. לא פלא שבזמן האחרון איבדתי את התיאבון.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס