תמלול הכתבה: קיימות וקהילה

מתן ישראלי: באמת כשמסתכלים עכשיו רק על גגות, אנחנו רואים שם באיזשהו מקום מדבר. זה מרחב בלי חיים. ב-2014 כשהתחלנו לפעול שם, זה היה הגג במרכז העיר, והיום המקום נראה ככה. זה קרה בזכות קהילה.
רוני ארז: למה חשוב להשאיר את זה על סדר היום? למה חשוב להרחיב את הדרכים שבהם אנחנו פותחים את הדיאלוג עם התושב?
מיכאל וולה: העיר היא בית הספר הטוב ביותר לדמוקרטיה ולאזרחות פעילה.
אסף שניאור: לייצר כמה שיותר חלונות או דלתות שדרכם התושבים יכולים להיכנס.
ליאור גוטסמן: בעצם קיימות היא מה שמאחד בין שלושה מעגלים שונים שזה סביבה, זה חברה וזה כלכלה. והקיימות היא נמצאת איפשהו שם באמצע ואני מרגישה שהכנס הזה לגמרי מחבר את שלושת המעגלים האלה.
לירון מעוז: ללא ההתארגנות החברתית הזאת שתקדם את המעגלים האחרים ואת הנושאים האחרים, לעולם לא באמת נצליח להשיג קיימות ועולם בר-קיימא.
הרמן ון ספרנג: אם אתם רוצים לשחק יחד, חייבים ללמוד לחלוק. וזוהי כמובן מטאפורה לעבודה משותפת, לחיות יחד, חייבים ללמוד לחלוק בדרך זו או אחרת.
אריאלה צוויקל: הנושא של קיימות הוא איזשהו בסיס למפגש בלתי אמצעי שמחבר בין קטבים הכי רחוקים ובירושלים לא חסרים קטבים. בין צעירים לותיקים, אשכנזים למזרחים, ותיקים ועולים חדשים.
שי רילוב: בישראל יותר מ- 18 מיליארד שקלים כל שנה הולכים על מזון שאף אחד לא זוכה ליהנות ממנו. הוצאנו ארוחות לציבור שכל אחד יכל לבוא ולאכול. איך לעזאזל כל זה עמד להתבזבז?
אייל פדר לוי: כולנו יודעים שהחברה האנושית חיה בערים, הולכת לחיות בערים יותר ויותר עם כל זמן שעובר. הרובד האנושי והרובד הסביבתי הם מה שבונים עיר טובה בסביבת המחיה שאנחנו רוצים לחיות בה.
רן רביב: קיימות היא תפיסה אופטימית שאומרת שאנחנו יכולים לחיות במקומות טובים. מקום לגור, ומזון לאכול ואהבה ושפע, אבל היא גם מכוונת את האחריות ואת המבט אל האנשים.
מיכאל וולה: המילה המרכזית פה היא אמון. אנחנו מנסים הרבה פעמים לבוא בשיתוף ציבור במקום הזה שיש איזה שהיא החלטה דרמתית שצריך לקבל, אם אין מערכת יחסים שנבנית קודם של אמון, נורא קשה להכריע.
אנחנו יוצרים אמון בתהליך הזה, אמון באנשים שפועלים בשטח וגם אמון בתהליך עצמו.
מיכאל בוץ: ועד ההורים העירוני עובד בשיתוף פעולה והלימה מוחלטת עם אגף החינוך וההנהגה ההורית הזאת היא שותפה מלאה לפרויקטים חינוכיים שמתרחשים בתוך הרשות וזה לא קל.
אריאלה צוויקל: אי-אפשר לשנות את הנתיב שבו אנחנו נמצאים בלי שזה יהיה מתוך שיח עם הקהילה בלי שאנשים כפרטים יצטרפו לתנועה הזו בסוף, זה מבוסס על זה שאנשים יעשו מעשה.
גלעד אוסטרובסקי: הכנס הזה הוא מקום פנטסטי להיפגש, לראות אנשים, לחשוב על רעיונות לשמוע יוזמות חדשות לפתח דברים חדשים, פשוט נהדר.
ליאור גוטסמן: בטח שיצרתי קשרים בהפסקה, נגמרו לי הכרטיסי ביקור.
רן רביב: הכנס וההיענות לו, ומה שקרה פה היום הוכיח שיש דרישה שיש צורך בכזה דבר.
אורלי רונן: עיר מוצלחת היא מוצלחת כאשר היא בעצם מיוצרת על יודע התושבים שלה.

סוף תמלול הכתבה: קיימות וקהילה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס