דעה על סדר היום |

תגובת ליברמן ל'תג מחיר': טרנספר

חברה נכתב על ידי

אתמול פרסם שר החוץ אביגדור ליברמן הודעה בדף הפייסבוק שלו, בתגובה לפעולת 'תג מחיר' בעיר אום אל-פחם, בה הוצתה הכניסה למסגד ורוססו כתובות נאצה. הודעה זו אמנם כללה גינוי של האירוע, אך הדגש שלה משום מה היה הפניית אצבע מאשימה נגד חברי הכנסת הערבים והבטחה לטרנספר של אום אל-פחם.
הנה כמה הערות על ההודעה שפרסם שר החוץ ליברמן:

קודם כל, בהודעת שר החוץ (ראו תמונה למטה) בולטת בהעדרה הכרה בעוול שנעשה לאזרחי ישראל הפלסטינים, תושבי אום אל-פחם. ליברמן כתב על הנזק שפעולת ה'תג מחיר' גורמת למדינת ישראל, על הסכנה של עימות דתי ועל חוסר אחריות לאומית מצד הפורעים. כנראה שתושבי אום אל-פחם לא מעניינים אותו.

יש גם דברי טעם בהודעתו של ליברמן – בכך שאלה האחראים ל'תג מחיר' מסבים נזק לישראל, ובכך שיש מי שמנצלים אירועים כאלה על מנת לנגח את מדינת ישראל על המדיניות המפלה נגד אזרחיה הפלסטינים. השאלה היא מדוע הוא מכנה את האחרונים 'מסיתים'?

בסיום ההודעה שפרסם, ליברמן איכשהו מצליח לחבר בין פעולת ה'תג מחיר' לבין 'ההסתה' של "חברי הכנסת הערביים וגורמים קיצוניים במגזר הערבי" ולבין ההבטחה כי "אום אל-פחם תהיה חלק מהמדינה הפלסטינית ולא חלק ממדינת ישראל". הוא מחבר בין ה'מסיתים' לבין עיר שלמה, אותה הוא הפך לסמל סיסמתו הידועה "אין נאמנות-אין אזרחות".

שאיפתו של ליברמן להעביר את אום אל-פחם למדינה הפלסטינית, לא נובעת מכך שהיא סוג של 'קן צרעות' טרוריסטי במיוחד, אלא מפני שהיא סמוכה לגבול העתידי כביכול ומפני שחיים בה כ-50 אלף פלסטינים אזרחי ישראל. מבחינתו, אם הוא היה יכול, הוא היה מעביר גם את תושבי חיפה הפלסטינים למדינה הפלסטינית.

כך מתבטא שר החוץ של מדינת ישראל, הפנים שלנו בעולם. בהתבטאויות כגון אלו, לא רק שהוא פוגע בשמה של מדינת ישראל ומציג אותה כפחות דמוקרטית, אלא הוא גם מחזק את עמדתם של "גורמים קיצוניים במגזר הערבי". בהתבטאויות כגון אלו, ליברמן מוכיח שהוא לא מעוניין בדו-קיום, אלא בדחיקה מתמדת של האוכלוסייה הפלסטינית ממדינת ישראל. ליברמן מוכיח שהוא לא מעוניין בדמוקרטיה, אלא באתנוקרטיה. זה הפנים שלנו בעולם.

אז מי פוגע במדינת ישראל יותר? פורעי 'תג מחיר', חברי הכנסת הערבים או שר החוץ ליברמן?

ההודעה בדף הפייסבוק של שר החוץ אביגדור ליברמן, 20.4.14

ההודעה בדף הפייסבוק של שר החוץ אביגדור ליברמן, 20.4.14

  כתבות ווידאו שחבל לפספס