ידיעה כתובה |

: נתניה למען בעלי חיים

סביבה נכתב על ידי

בשבת 29/9/2018 התקיימה בעיר נתניה הפגנה שארגנה קבוצת הפייסבוק: "נתניה למען בעלי חיים – הפעם בוחרים בשבילם", שאספה כ-500 צועדים על מנת לשנות את המצב הנוכחי של בעלי החיים בעיר. לטענתם, מצב הכלבים והחתולים בעיר מחפיר בשל הזנחה של העירייה בעיקורים/סירוסים של חתולי הרחוב, עשרות אלפי חתולים חולים מסתובבים ברחובות, הכלבייה אינה מתוחזקת והכלבים סובלים מהזנחה, בעלי חיים שצריכים לקבל טיפול וטרינרי לא זוכים לו.

הצועדים בהפגנה צעדו אל ביתה של ראשת העירייה מרים פיירברג כדי להשמיע את קולן של החיות. טל גלבוע, פעילה למען זכויות בעלי החיים וזוכת האח הגדול, הגיעה לתמוך במצעד וזעקה אל ראשת העירייה: "אני מגיעה מכפר סבא ואצלנו מצב בעלי החיים מצוין כי יש מי שרואה אותם. מרים רדי אל העם, היפגשי עם מי שצריך להיפגש, ותפתרו את הדבר הזה".
חלק מהקריאות שליוו את המעצד היו "צדק צדק לחיות – די לסבל ברחובות", "נתניה עיר בלי רחמים, תנו תקציב לעיקורים", "בנתניה החיות – הן שקופות והן סובלות".

צילום: Roman V Oz

צילום: אורן אהרוני

ניר גרינברג, פעיל למען בעלי החיים וממארגני המחאה מסר: "המצעד הזה הוא לא פוליטי, הוא אך ורק למען בעלי החיים. בעלי החיים הם מעל הפוליטיקה. אני רוצה לפנות לחברי המועצה ברשימות השונות שנמצאים פה איתנו. אתם תשבו בקרוב בישיבות ובוועדות העירייה, תסתכלו מסביב ותזכרו את רצון הבוחר. די עם הסבל ודי עם ההזנחה של בעלי החיים בנתניה. הגיע הזמן שבעלי החיים יקבלו את היחס הראוי להם ויהיו בראש סדרי העדיפויות. תעצרו את הזוועות!"
דורין גלילי, ממארגנות המצעד מסרה: "מכמות האנשים שהצטרפו למצעד ברור לגמרי שנמאס לתושבים ממצב החתולים ברחובות. נמאס לראות גורים דרוסים, גוססים, רעבים, חתולות שממליטות בכל פינה. ברור לגמרי שיש צורך בשינוי גדול מהשורש וכן להטיב את התנאים בכלביה. במהלך הצעדה אנשים צעקו ושרקו מהחלונות, ירדו והצטרפו למצעד. מכוניות צפצפו והרגיש שההזדהות מהקהל מסביב גדולה. פשוט מדהים!!! צעדו ילדים, הורים, צעירים, סבתות וסבים, תיירים התעניינו ושמו סטיקרים על החולצה והצטרפו גם הם. הקול שלנו הוא הזעקה שלהם." גלילי סיכמה "תסתכלו על רחובות נתניה. בזמן שאנחנו יוצרים לעצמנו גן עדן, אנחנו יוצרים לבעלי החיים גיהינום."

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס