ידיעה כתובה |

: הסכם קיבוצי בין "מען" ועמותת "יד ביד"

חברה נכתב על ידי

הסכם קיבוצי נחתם בין ארגון העובדים מען ועמותת יד ביד בערב פתיחת שנת הלימודים.

ממש לקראת פתיחת שנת הלימודים, נחתם בעמותת החינוך הדו לשוני יד ביד, הסכם קיבוצי ראשון המסדיר את תנאי ההעסקה של העובדים. ההסכם נחתם בין ארגון העובדים "מען", ועד העובדים והנהלת העמותה. חתימת ההסכם אפשרה את פתיחת שנת הלימודים בכל ששת מוסדות העמותה באופן סדיר ובאווירה חיובית.

ההסכם קובע את העיקרון של השוואת תנאים של מורים, גננות וסייעות בבתי הספר והגנים של העמותה לתנאים של משרות מקבילות במערכת הרשמית. העקרון של השוואת תנאים ייושם בכל מוסדות העמותה ללא קשר להגדרתם הפורמלית, כך שישמר השוויון בין עובדות ועובדים באותם תפקידים בכל מוסדות העמותה. בנוסף קובע ההסכם סולם שכר שקוף לכל עובדי העמותה בתפקידים השונים, כולל עובדי הדרכה, עובדי מטה ואדמיניסטרציה, עובדות בגני הגיל הרך וסייעות הצהרונים. כל אלו אף יזכו לתוספת שכר חד פעמית של כ-3% במסגרת ההסכם.

מעמד החתימה. צילום: "מען".

מי שזכו בתוספות שכר משמעותיות ושיפור ממשי בתנאי העבודה הן בעיקר גננות וסייעות בגנים השייכים לעמותה. ההסכם העלה משמעותית את שכרן של העובדות בגני הגיל הרך (0-3) בשעה שבגנים אלו ברחבי הארץ קיים ג'ונגל תעסוקתי ואף בגנים המפוקחים של המדינה סובלות העובדות מתנאי העסקה קשים ומנהלות מאבק על כך.

מתן מזרחי, מורה בבית הספר התיכון בירושלים שהיה בצוות המו"מ המצומצם הגדיר את החתימה על ההסכם כיום חג: "החתימה על ההסכם היתה אחד הימים המרגשים שהיו לי ביד ביד כי הוא משקף הרבה יותר מהסדרת תנאי ההעסקה והשכר. ההסכם בשבילי הוא פסגה של סולידריות יהודית ערבית, חיזוק היסודות הדמוקרטיים בעמותה, והבטחת הצדק והשקיפות שחשוב לנו לקדם כאנשי חינוך."

מנכ"ל עמותת יד ביד, מר דני אלעזר: "אנחנו רואים חשיבות עצומה בהעמקת יחסי האמון והשיתוף בין העובדים והעמותה, ומברכים על ההגעה להסכם קיבוצי. עם תחילת שנת הלימודים, ופתיחתו של בית הספר הדו-לשוני השישי במספר, אנחנו נושאים עינינו להמשך שיתוף פעולה פורה, למען קידום המטרות החינוכיות והחברתיות של יד ביד".

יד ביד – בונים חברה משותפת (לדף הכתבה »)

חברי קהילת יד ביד מסבירים/ות למה חשוב חינוך דו לשוני וקהילה משותפת ליהודים וערבים.
הופק ע"י: | עלה ב: 15/06/2016

  כתבות ווידאו שחבל לפספס