ידיעה כתובה |

: מיוצר בפלסטין – Made In Palestine

חברה נכתב על ידי

אירוע מכירת תוצרת מקומית-פלסטינית שכל הכנסותיו קודש למאבק נגד גירוש הקהילות של דרום הר חברון.

הקהילות של דרום הר חברון נמצאות תחת סכנת גירוש תמידית. התושבים, שרבים מהם רועי צאן וחקלאים, גרים בח'ירבות וכפרים קטנים באחד מאזורי הספר הנשכחים והמוחלשים ביותר בשטחים הכבושים. הם נאבקים בכדי לשמר את אורחות חייהם המסורתיות והייחודיות, תחת השלטון הישראלי. לצד מחסור קבוע בצרכי חיים ותשתיות בסיסיות כמו מים וחשמל, סובלים תושבי האזור הפלסטינים מגילויי אלימות חוזרים ונשנים מצד מתנחלים, וכן מהגבלות תנועה, מניעת גישה לאדמות ומקורות מים, והריסות בתים שיוזמות הרשויות.

במטרה להעלות את המודעות למצב הקיים ולגייס כסף למאבק נגד גירושם של תושבי האיזור, נערכת מכירה של התוצרת המקומית. במהלך הערב ימכרו מיטב מוצרי מזון אורגניים מעשה ידיהם של תושבי הכפרים והח'ירבות באיזור ובדים ייחודיים מבית קולקטיב הנשים של דרום הר חברון. כמו כן, במקום יוצב דוכן לקבלת מידע על האיזור, המאבק בגירוש, הארגונים הפועלים בו והרשמה לסיורים ופעילויות.

לעמוד הפייסבוק של האירוע

רוצה לדעת עוד על איך נראים החיים בדרום הר חברון?

יוצרים חיים בתוך חוסר הצדק (לדף הכתבה »)

באיזור הכפר סארורה וכפרים נוספים בדרום הר חברון, הוכרז "שטח אש 918" וכתוצאה מכך נמצאים הכפרים בסכנת פינוי מתמדת. במחאה הוקם בכפר מחנה "צומוד" בשיתוף פעולה בין פלסטינים, יהודים ופעילים בינלאומיים, שדוגל בהתנגדות בלתי-אלימה לכיבוש. שניים מהפעילים במחנה, חאפז חורייני ושייח מחמוד חמאמדה, מספרים את ההיסטוריה של האיזור ועל הקמת המחנה.
הופק ע"י: | עלה ב: 16/10/2017

  כתבות ווידאו שחבל לפספס