יום רביעי   05-08-2020
עדכון חדשות |

: פרס האו"ם לאוכלוסין לארגון ישראלי

חברה נכתב על ידי

פרס האו"ם לאוכלוסין מוענק בפעם הראשונה לארגון ישראלי. מזכ"ל האו"ם גנרל אנטוניו גוטרס יעניק את פרס האוכלוסין לשנת 2018 לעמותת 'הצל לבו של ילד' מהמרכז הרפואי ע"ש וולפסון, במהלך טקס שיערך בבניין האו"ם בניו יורק ב-26 ביוני.

זו הפעם הראשונה בה ארגון ישראלי זוכה בפרס יוקרתי זה. עמותת 'הצל לבו של ילד' זכתה בפרס כהכרה ב"עשייה ההומניטרית אשר הצילה למעלה מ-4,700 ילדים חולי לב מרחבי העולם וכהכרה בהישגים יוצאי דופן בתחום האוכלוסין והבריאות". נציגה מגאנה היא יושבת ראש וועדת הפרס ובה יושבים נציגים מ-10 מדינות, בינהן ישראל, איראן, האיטי וגמביה. הפרס יוענק לשלושת הרופאים המובילים את הפרויקט בוולפסון; ד"ר ליאור ששון, ד"ר עקיבא תמיר וד"ר ציון חורי.

עמותת הצל לבו של ילד נוסדה בשנת 1995 בוולפסון בחולון, במטרה לשפר את איכות הטיפול הרפואי בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות וליצור מרכזי טיפול מיומנים במדינות אלו. הצוות הרפואי של העמותה מעניק טיפולי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות, ללא הבדלי גזע, דת, לאום, מגדר או מצב כלכלי.

מחצית מהילדים המטופלים הם ילדים פלסטינים מהגדה המערבית ומעזה. בכל יום שלישי העמותה מפעילה מרפאה קרדיולוגית, ללא עלות, לילדים פלסטינים. 20-30 ילדים מגיעים בכל שבוע לוולפסון, עם הוריהם, כדי להיבדק על ידי רופאי העמותה, והם מלווים ברופאים שותפים מעזה המגיעים בכל שבוע כדי לעבוד יחד עם הרופאים הישראלים של העמותה.

בימים אלו העמותה בונה בית חולים לילדים בוולפסון, אשר ישפר בצורה משמעותית את התנאים עבור ילדי האזור ויהווה מרכז בינלאומי לניתוחי לב ילדים.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס