יום שבת   15-12-2018
עדכון חדשות |

: ביטול משחק הכדורגל כתזכורת לכיבוש

מדינה נכתב על ידי

החרמת נבחרת הכדורגל של ארגנטינה את המשחק בישראל מזמנת אופציה לפקוח עיניים, להתנער מממשלות הכיבוש ולהצטרף למאבק הפלסטיני לסיום השליטה הישראלית על מיליוני פלסטינים.

החרמת נבחרת הכדורגל של ארגנטינה את משחק הכדורגל בישראל, שהיה צפוי להתקיים בשבת (9/6) כחימום למונדיאל, היא הזדמנות מצוינת לחבר את הציבור הישראלי להיותו עם כובש. ההתעקשות של ממשלת ישראל בניצוחה של שרת התרבות רגב, להתערב פוליטית ולהעביר את המשחק מחיפה דווקא לירושלים, היא הזדמנות חד-פעמית כמעט, להזכיר לציבור כה גדול בישראל שהוא אחראי לכיבוש של מיליוני פלסטינים בגדה ובעזה. הכיבוש לא פוגש את רוב הציבור בישראל. חיי היום יום מתנהלים בתוך הקו הירוק כשגרה, בעוד מיליוני פלסטינים נמצאים תחת דיכוי מתמיד, ע"י שלטון שהציבור הישראלי ממשיך לבחור בו בקלפי בפרוצדורה דמוקרטית, שוב ושוב.

  • צפו: איפה הסכסוך פוגש את הציבור הישראלי ביום-יום?
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

כבר בעבר (מאי 2015) הצבענו בטלוויזיה החברתית, על הדרישה הפלסטינית לסלק את נבחרת ישראל מ-FIFA בשל שילוב קבוצות כדורגל מההתנחלויות – מה שהופך את ההתנחלויות לדבר נורמלי ולגיטימי מבחינת הציבוריות הישראלית. אותו מהלך פלסטיני נכשל בזמנו עקב לחצים פוליטיים רבים, אך הפעם נראה שבני נוער בישראל והוריהם יצטרכו לשקול האם להמשיך לרכוש ב-300 ₪ נעלי כדורגל של מסי ולהמשיך לסתום את האף מסירחון הכיבוש, או לחילופין לצעוק "כולם אנטישמים" ולהתבצר "בצדקתנו". האופציה של לפקוח עיניים, להתנער מממשלות הכיבוש ולהצטרף למאבק הפלסטיני לסיום הכיבוש – גם היא עדיין קיימת. אם אנחנו רוצים לחיות חיים נורמליים בארץ הזאת, אין מנוס מצרוף עוד ישראלים למאבק בכיבוש ולמאבק במדיניות כל ממשלה שתמשיכו.

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

X

עכשיו משודרות באתר מבחר כתבות. כנסו >>