תמלול הכתבה: פרלמנט שוודיה מארח את משט הנשים לעזה

מיירד קוריגן מגווייר: כאשה צעירה, נשבעתי שכשאני אראה חוסר צדק, חוסר אנושיות, אכזריות כלפי אדם אחד נוסף, אני לא אשתוק.
קריינות: כשמונה חודשים לאחר שסיימו את משט הסולידריות מברצלונה לעזה, התכנסו נשות המשט בפרלמנט השוודי, והציגו את מצב תושבי עזה, ובפרט את מצבן של הנשים תחת המצור.
סמאר: כאשר ממשלות נכשלות בביצוע פעולות רציניות וממשיות, אלו הם אנשים בעלי מודעות, כמוכן, שעולים ומתנגדים להפרות מתמשכות ואנו עומדים, אסירי תודה, לכן, על עבודתכן להשגת צדק ושלום מטעם העם הפלסטיני.
סרטון מעזה: הסבל שלי הוא כמו של כל אחד בעזה, הוא של אמי, לא שלי אישית, אלא המחלה של אמי. היא סובלת מאסטמה מזה אחת-עשרה שנים. היא לא יכולה למצוא את התרופה המתאימה כאן בעזה.
קריינות: בהיותן תחת סגר, נשים מעזה לא יכלו להשתתף בכנס, אך קולן הועבר באמצעות וידאו בו הן הציגו את המצוקות ההומניטריות שלהן.
סרטון מעזה: יש לי ארבע אחיות, ושני אחים קטנים. 
קריינות: משתתפות המשט חלקו את חוויותיהן מול הצבא
לי-אן נאידו: ערכו עלינו חיפוש גופני, פעמיים, שלוש, ארבע, ובכל מקום שהלכנו אליו התיקים שלנו הועברו בגלאי מתכות. זאת הייתה חוויה מינימלית בהשוואה למה שעוברים פלסטינים מדי יום. אך ניתן היה להרגיש את עוצמת ההשפלה של כבודך האנושי. אפילו כאשר זה נעשה באדיבות ובנימוס, ואנשים הסתובבו ואמרו, לא, עשינו את כל מה שהיינו אמורים לעשות. לא קבלנו את שיחת הטלפון שלנו. אז היה רגע בו כל השגרירים של כמעט כל המדינות האחרות היו שם. היינו בחצר, כל העמיתות שלנו ישבו בחוץ עם נציגי הקונסוליה. אני, ד"ר פאוזיה וסמירה הושמנו בכלוב, ממש שם. ואני אמרתי למה אנחנו בכלוב?! כשכל השאר יושבים כאן ומדברים עם נציגי הקונסוליה. והם אמרו אתם בכלוב. ובאותו רגע סמירה אמרה לי משהו, היא אמרה "ברגע הזה אנחנו קצת יותר קרובים לאחינו ואחיותינו הפלסטינים". כי אנחנו חובשות חיג'ב, כי אנחנו חומות, כי הממשלה שלנו לא תומכת בנו, הם ישימו אותנו בכלוב ויגרמו לנו להרגיש נורא.
מיירד קוריגן מגווייר: אם כבר מדברים על עזה, אני הייתי בעזה. בסירת הכבוד ב-2008, נכנסו לעזה. ומה שראינו בעזה היה, שדה התעופה מופצץ עד עפר בידי הצבא הישראלי. מה שראינו בעזה כשהגענו למלון היה אדם שאמר לנו, אתם רק העם השני שחצה את הים בארבעים שנה ובא למלון שלנו. נותקנו לחלוטין משאר העולם. זה לא מתקבל בעולם תרבותי ואנו דורשות ממשתפי הפעולה לשבור את שתיקתם. כי אם יש להם מצפון, והם יכולים ללכת לישון בלילה, בעודם חושבים על ילדים קטנים בעזה ובפלסטין, חסרי עתיד. אלוהים, איך אנו יכולים לעשות זאת אחד לשני?
קריינות: נשות המשט ומשתתפות הכנס קוראות לסולידריות עם תושבות ותושבי עזה, סיום הסגר על העיר, והשכנת שלום המבוסס על הומניות ואמפתיה. 
שיר מתוך המשט: אנחנו 13 נשים כאן ששטות עם שלום בידינו, אל עבר אחיותינו בארץ זרה. עברנו הרבה חלקים שונים בעולם הזה, כדי להביא לכן את חופש השמש. נשוט למען החופש שלכן, אחיותינו בפלסטין. לעולם לא נשתוק עד שתשוחררו.

סוף תמלול הכתבה: פרלמנט שוודיה מארח את משט הנשים לעזה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס