ידיעה כתובה |

: הפגנה נגד ההסלמה בעזה ובעוטף עזה

מדינה נכתב על ידי

הערב (1/4/2018) תיערך הפגנה בדרישה לעצור את ההסלמה בעזה ובעוטף עזה, ולקדם מיד פתרון של שלום ישראלי-פלסטיני. ההפגנה, תחת הכותרת "לייצר תקווה, לעצור את המלחמה הבאה" תתקיים בשעה 18:00 מול מצודת זאב (רחוב קינג ג'ורג' 38, תל אביב).

בעוד שבסוף השבוע האחרון נחגג חג החירות במליוני בתים יהודיים ברחבי הארץ ובעולם, אלפי פעילים אזרחיים ברצועת עזה יצאו מבתיהם והחלו את צעדת השיבה – אירוע מחאה מתמשך וגדול-מימדים, שהחל ביום האדמה אשר צויין ביום שישי האחרון (30.3.2018).

בסוף שבוע זה קיבלנו הצצה לפניה של המלחמה הבאה, מלחמה המאיימת להתקרב בכל יום שעובר: למעלה מ-15 הרוגים ואלפי פצועים פלסטינים נפגעו כתוצאה מניסיונות שונים של צה"ל לפיזור ההפגנה ולהפסקתה. בין ההרוגים נמנה מוחמד אבו עמרו, אמן צעיר שהתפרסם בעיקר בזכות פסלי חול שנהג להקים על החוף. אחד המשפטים שפיסל בחול היה  "היה בנאדם אופטימי, עם מטרה ותוכנית לחייך. קבל את האחר, וכך תחיה באושר".

היום (ראשון, 1/4/2018) תתקיים הפגנה בדרישה לעצור את ההסלמה בעזה ובעוטף עזה, ולקדם מיד פתרון של שלום ישראלי-פלסטיני. ההפגנה, תחת הכותרת "לייצר תקווה, לעצור את המלחמה הבאה" היא התארגנות משותפת של תנועת עומדים ביחד, קול אחר, לוחמים לשלום, שלום עכשיו, פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני, תקווה במקום מלחמה, מרצ, חד"ש-ת"א, שוברים שתיקה, זזים. ההפגנה תיערך מול מצודת זאב (רחוב קינג ג'ורג' 38, תל אביב) בשעה 18:00. לפרטי האירוע.

למנוע את המלחמה הבאה (לדף הכתבה »)(Available in English)

בזמן שרובנו התכוננו לחגוג את ליל הסדר, אלימות בין המפגינים בצעדת השיבה ברצועת עזה לבין חיילי צה"ל הובילה לשישה עשר הרוגים ומאות פצועים בצד הפלסטיני. מול מצודת זאב, מעוז הליכוד בתל אביב, הפגינו פעילים בדרישה לעצור את האש.
הופק ע"י: | עלה ב: 03/04/2018

אתמול נערכה בצומת יד מרדכי הפגנה בהשתתפות עשרות ישראליות וישראלים בסולידריות עם המפגינים הפלסטינים מן העבר השני. מסרי ההפגנה היו "יש לכם פרטנר"; "די לסגר. די להפרדה. כן לשיבה. כן לחיים משותפים!

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 2 תגובות באתר

  1. מתן 1 באפריל, 2018  בשעה 20:22

    אכן אמן דגול. היה מאד מחובר לחול. שכחתם לציין עיסוק נוסף שלו בחול.."פעיל במערך חפירת המנהרות"..כנראה בשביל לצאת מעזה ולהצליח כאמן. אין סיכוי שהוא רצה לפגוע בנו. הישראלים. בינהם הכתב הנחמד שכתב את הכתבה הזו.

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) 6 באפריל, 2018  בשעה 11:11

    יש בעמנו פליטי שכל שגם אם תכה בם בפרגולי מציאות לחים, הם ישארו חסינים ממנה
    האם יש ביטוח, תעודת אחריות, החלפה, או שניאלץ להישאר עם המוצר הפגום?

  כתבות ווידאו שחבל לפספס