עדכון חדשות |

: סרבן המצפון מתן הלמן נשפט למאסר שלישי

חברה נכתב על ידי

סרבן המצפון מתן הלמן נשפט בפעם השלישית על סירובו להתגייס לצה"ל. הצבא שפט את הלמן השבוע ל-20 ימי מחבוש נוספים, שמשמעותם היא שלאחר סיום תקופת כליאה זו ירצה מתן הלמן במצטבר 50 ימי כליאה.

"מגובה בקבוצה מדהימה של עשרות שמיניסטיות ושמיניסטים שחתמו כמוני והודיעו שיסרבו להתגייס, אני אגיע היום לבקו״ם בפעם השלישית ואגיד לצבא פעם נוספת – אני מסרב." כתב הלמן בעמוד הפייסבוק שלו. "בימים אלה, כשעוצרים ילדות בנות 16 והממשלה מנסה להפחיד אותנו בכך שיכניסו אותנו לכלא להרבה זמן, אין דבר יותר חשוב מלהשמיע קול ברור: נלחם נגד הכיבוש עד שיסתיים. וכן, נשלם כל מחיר ונעמוד בכל עונש בשל כך."

בנוסף למתן עומדים למעלה משישים בני נוער שחתמו על מכתב הסרבניות ששוחרר בדצמבר האחרון. לאחר שחרור המכתב, אתמול (שלישי) התקיים בירושלים אירוע החתמה בו נכחו פעילי "מסרבות" ובני נוער החתומים על המכתב. חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן (חד"ש) נכחה אף היא באירוע, ואמרה: ״עם המדכא עם אחר, אינו יכול להיות חופשי. לראות אתכם, צעירות וצעירים בתחילת הדרך, מלאי תקווה ורצון לשנות את המציאות, עומדים איתנים ועיקשים נגד הקונצנזוס המבקש להמשיך להשליט משטר של כיבוש ודיכוי עם שלם, לראות אתכם מסרבים לקחת חלק במכונת הדיכוי והמשך הכיבוש, ממלא אותי תקווה ואור מחדש, למרות כל החושך והייאוש. זאת הרמה הגבוהה ביותר של האזרחות הטובה שבה טובת הכלל והאחר עדיפה על הפרט ורווחתו האישית, מוסריות גבוהה ורצון לייצר חברה מוסרית וטובה יותר. למרות שישלמו מחיר כבד בהגנתם על עמדתם, הם תקווה לעתיד יותר טוב.״

צפו ביום הסירוב של מתן הלמן:

צפו בראיון עם מתן הלמן:

  כתבות ווידאו שחבל לפספס