ידיעה כתובה |

: עתירה לבג"ץ בנושא הוראת רצח רבין

חברה נכתב על ידי

אתמול (24.10.2017) הגישו עמותת הפורום החילוני ועותרים נוספים עתירה למתן צו על תנאי לבית המשפט העליון בנוגע לפרקים העוסקים ברצח ראש הממשלה יצחק רבין בתכנית הלימודים "תרבות יהודית ישראלית". העותרים דורשים לקיים דיון דחוף שכן יום הזכרון לרצח יצחק רבין מתקיים ב-1 בנובמבר.

העותרים, בינהם ח"כ תמר זנדברג, ח"כ עמר בר-לב, יהושע סובול ואפרים סידון, מראים סקירה נרחבת של הפרקים הרלבנטיים בתכנית וכיצד ילמדו תלמידי החינוך הממלכתי על רצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין. בתוכנית הלימודים אין אזכורים להסתה הדתית-משיחית לאחר הסכמי אוסלו שכללה הפגנות בכיכרות ותפילות המוניות למותו ופסקי דין רודף. (כלומר, פסק דין שמקורו במשנה ואומר שישנה חובה להרוג כל יהודי המסכן את חייו של יהודי אחר. או במילים אחרות, הקם להורגך השכם להורגו.)

בתוכנית קיים עיסוק מורחב בקיטוב הפוליטי שבין ימין ושמאל והמחלוקת בין זכותה הדמוקרטית של ממשלה מכהנת למסור שטחים לבין הטענה לאיסור דתי לכך הועלמה. אין כל אזכור לרוצח, יגאל עמיר, לתפישת עולמו, לרקע עליו צמח או לקולות הרבנים שפסקו על ראש הממשלה לשעבר דין רודף – מה שהשפיע על הרוצח ובסופו של דבר הוכיח את הכוונה תחילה שהייתה ברצח ראש הממשלה. יש לציין כי הדת עצמה לא הועלמה מן התוכנית. מערכי השיעור מלאים בציטוטים מן המקורות היהודיים וכי הדת התנגדה ומתנגדת לכל סוג של אלימות, פיזית או מילולית, מאז ומעולם.

בדף הפייסבוק של הפורום החילוני פורסם: "בג״צ הורה למדינה להשיב לטענותינו. בכך מכיר בג״צ בעובדה שבטענותינו יש ממש וכופה על משרד החינוך להתמודד איתן. בנט שלא מוכן להיפגש איתנו יאלץ לעשות זאת בבית משפט. אנו תובעים מבנט לא לבצע מחטף ולהוציא הוראה לכל בתי הספר לא ללמד את הפרק בתכנית החדשה על רצח רבין עד להכרעה בבג"צ."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס