ידיעה כתובה |

: כ-30 אלף צועדות יחד לשלום

מדינה נכתב על ידי

כ-30 אלף נשים השתתפו בערב יום ראשון (8.10.2017) בעצרת למען השלום בירושלים. העצרת נערכה בגן העצמאות  והיא מסמנת את שיאו של "מסע השלום" של תנועת "נשים עושות שלום". אלפי נשים ישראליות ופלסטיניות השתתפו במסע בקריאה להגיע להסדר מדיני.

את "יום השיא" של הצעדה החלו נשות הארגון בצעדה בערבות ים-המלח, בסמוך ליריחו וקיבוץ אלמוג. הצועדות צעדו לעבר "אוהל השלום של הגר ושרה", שהוקם עבור האירוע, וכוסה ביריעות בד עליהן רקמו, כתבו וציירו נשים מרחבי הארץ מסרים של שלום. מצדו השני של "אוהל השלום" עמדה במה ועליה הופיעו דיוויד ברוזה, יעל דקלבאום ואסתר ראדה, בנוסף על במה זו נאמו צעירי התנועה, מייסדות התנועה והוקראה איגרת ששלח נשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עאבס לארגון "נשים עושות שלום". יהלומה זכות, אחת ממייסדות התנועה, יצאה בקריאה בנאומה על הבמה לראש הממשלה בנימין נתניהו לעמוד בהתחייבותו לנשות התנועה ולחזור לשולחן המו"מ עם הפלסטינים.

הצעדה בשטח C, ליד יריחו

בשעות הצהריים המאוחרות, יצאו נשות התנועה על אוטובוסים לכיוון כיכר אגרנט בירושלים. משם לאחר כינוס קצר יצאו בצעדה לכיוון גן העצמאות, שם התקיימה העצרת המסכמת של אירועי "מסע השלום" שהחל לפניי כשבועיים בדרום הארץ ועבר בחלקים שונים בארץ ובינהם בשטחי הגדה. בעצרת הופיעו שוב אסתר ראדה ויעל דקלבאום, הפעם יחד עם מרים טוקאן ואנסמבל תפילת האמהות בכדי לבצע את השיר "הללויה" של לאונרד כהן בשלוש שפות ערבית, עברית ואנגלית.

בין הנואמים בעצרת היה ח"כ לשעבר שכיב שנאן ששכל את בנו, כמיל, בפיגוע בהר הבית לפני שלושה חודשים, אשר אמר "סבלנו רבות, משפחות פלסטיניות וישראליות איבדו את יקיריהן ונשארו עם פצע שלא מגליד. באתי לכאן לומר חפצי חיים אנחנו. מותר לנו לומר בקול רם אוהבי שלום אנחנו."

הקהל בעצרת

עדינה בר שלום, מקימת המכללה החרדית בירושלים ובתו של הרב עובדיה יוסף, ציטטה מספר ישעיה והוסיפה: "'לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה'. אנו מצפים לישועה, חולמים על השלום ומתפללים לו. חובה עלינו להביא אותו בייחוד מפני שהוא, כמו כל הדברים הגדולים באמת כה חשוב וכל כך הכרחי".

עדינה בר שלום נואמת

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס