ידיעה כתובה |

: סרבן המצפון אופיר אברבוך נכלא פעם נוספת

חברה נכתב על ידי

סרבן המצפון אופיר אברבוך נכנס לתקופת המאסר השמינית שלו. בעקבות כך, ארגון 'מסרבות' ותנועת 'יש גבול' הפגינו במוצ"ש (16.9) מול כלא שש במחאה על כליאתו. אברבוך, בן 18 ממושב צופית, צפוי לרצות 160 ימי מחבוש בסיום התקופה, ובכך הוא מצטרף לסרבניות נועה גור-גולן והדס טל.

אברבוך, שמגדיר את עצמו כפציפיסט, כתב בהצהרתו: ״חשוב לי לחזור ולומר כי בבחירה שלי לסרב אינני מתנער מהאחריות שלי לחייהם, לשלומם ולביטחונם של התושבים במרחב שלנו. ברור לי, כמו לשאר חבריי הסרבנים והסרבניות, כי הסכסוך הישראלי-פלסטיני לא ייפתר מעצמו, במטה קסם, וללא התערבות של איש. למעשה, ההפך הוא הנכון. אנו הסרבנים מבינים היטב כי למען ביטחוננו וביטחון הדורות הבאים, עלינו לחדול משירות מעגל האלימות והדמים שלתוכו נולדנו, ושאותו למדנו לקבל כמובן מאליו. כדי לעצור את האלימות צריך להתחיל מלומר לא: לא לאלימות, לא לשפיכות הדמים, לא למעגל האימה השולט בחיינו. לא להתנערות מאחריות, להעדר מחשבה, ולהליכה צייתנית עם העדר.״

למרות זאת, נדחה אברבוך פעמיים על ידי ועדות המצפון של הצבא ופעם נוספת בוועדת אי התאמה. בשל כך, ארגון 'מסרבות' ותנועת 'יש גבול' הפגינו מול כלא שש בשבת (16.9) למען שחרורן של סרבניות המצפון. בהפגנה הופיע גם ארז שמידע, גיטריסט להקת הפאנק 'הפוסי של לוסי'.

ההפגנה בכלא שש. תמונה: עמוד הפייסבוק של מסרבות

אברבוך מצטרף כאמור לסרבניות המצפון נועה גור גולן, בת 19 מנתניה, והדס טל, בת 18 מקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל. נועה מרצה בימים אלה את תקופת הכליאה השלישית שלה, שבסופה תרצה 71 ימי מחבוש, והדס, מרצה בימים אלה את תקופת המאסר השנייה שלה, שבסופה תרצה 50 ימי מחבוש.

ארז שמידע מ'הפוסי של לוסי' מופיע בהפגנה. תמונה: עמוד הפייסבוק של מסרבות

צפו בהצהרת הסירוב של נועה גור גולן: 

חלמה להיות טייסת ועכשיו מסרבת (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

נועה גור גולן חלמה כילדה להיות טייסת. במקום זה היא תצהיר השבוע על סירוב מטעמי מצפון וצפויה להיכנס לכלא. צפו בה מספרת על אחיה התומכים, על פציפיזם ומדוע לא ניסתה להשתחרר דרך קב"ן.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/07/2017

  כתבות ווידאו שחבל לפספס