ידיעה כתובה |

: ארגוני זכויות בע"ח בביקורת על השר אריאל

סביבה נכתב על ידי

שר החקלאות אורי אריאל קיים ביום רביעי (6/9/2017) בלשכתו מסיבת עיתונאים משותפת עם יבואני המשלוחים החיים, שבה פרסמו היבואנים תכנית ל"רגולציה עצמית" על המתרחש במסעות. בארגוני זכויות בעלי החיים מותחים ביקורת חריפה על השר: "השר אמור לפקח על תעשיית הבשר, לא להשאיל את משרדו לגימיק יחצ"ני של מתעללים בבעלי-חיים". 

במסגרת מסיבת העיתונאים המשותפת בלשכת השר עם יבואני המשלוחים החיים, פרסמו היבואנים "אמנה המחייבת שמירה על רווחתם ובריאותם של בעלי החיים". ארגוני זכויות בעלי החיים (אנונימוס וצער בעלי חיים) אינם מרוצים ואף מבקרים את השר על כך שנתן יד ל"גימיק יחצ"ני", כלשונם, מטעם יבואני הבשר במקום לפקח עליהם.

צילום: עמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים

על פי נתוני משרד החקלאות, במחצית הראשונה של שנת 2017 יובאו לישראל 268,172 עגלים וטלאים ב"משלוחים החיים" מאוסטרליה ואירופה, לצורך פיטום ושחיטה בישראל. מדובר בעליה של למעלה מ-20% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בה יובאו לישראל 223,102 בעלי חיים במשלוחים. בשנת 2016 כולה נרשם שיא בהיקף "המשלוחים החיים" עת יובאו 571,792 עגלים וטלאים (כמעט כפול בהשוואה ל-2015).

צילום: רויטל טופיול

לאחרונה רשמו העמותות "ניצחון ביניים" במאבק נגד המשלוחים החיים. בג"ץ הוציא צו על תנאי המורה למשרד החקלאות לנמק מדוע לא יחדל מלתת רישיונות ליבוא בעלי-חיים המיועדים לשחיטה. בנוסף נרשמה הצלחה מול הוועדה המייעצת לממשלה בעניין צער בעלי חיים, שקבעה כי"ההובלות הבינלאומיות של בעלי-חיים כרוכות מעצם הווייתן בפגיעה ברווחת בעלי-חיים".

הפסקת המשלוחים החיים היא אחת המטרות שפרסמו מארגני מצעד בעלי החיים, שהתקיים במוצ"ש ובו השתתפו כעשרים אלף מפגינים. ביום רביעי (13.9) יצוין היום הבינלאומי נגד המשלוחים החיים בעשרות ערים ברחבי העולם. בישראל, עמותות אנונימוס ותנו לחיות לחיות יערכו מיצגים לציון היום הבינלאומי בימים שני ושלישי בתל-אביב, ירושלים וחיפה.

צפו בכתבה על מיצג מחאה נגד המשלוחים החיים: 

המשלוח שלא היית רוצה לקבל (לדף הכתבה »)(Available in English)

פעילי אנונימוס ותנו לחיות לחיות הקימו באשדוד מיצג כדי להמחיש את הסבל וההתעללות שעוברים עגלים וטלאים במסע הארוך והמייסר מהשדות של אוסטרליה ועד המוות בישראל.
הופק ע"י: | עלה ב: 24/08/2017

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס