ידיעה כתובה |

: החלו מחדש הפינויים בשייח ג'ראח

מדינה נכתב על ידי

היום (שלישי, 5/9/2017) בשעות הבוקר המוקדמות התחיל גל הפינויים הנוכחי בשייח ג'ראח. שוטרים הגיעו בכוחות גדולים והוציאו את משפחת שמאסנה מביתה, למרות שיצא אתמול צו שדוחה את הפינוי. עובדים של עמותות המתנחלים הגיעו כעבור זמן קצר בליווי שוטרים והתבצרו בבית. במהלך הבוקר ישראלית אחת נעצרה ושני ישראלים עוכבו בתחנת המשטרה.

רוב תושבי שייח ג'ראח הינם צאצאים של פליטים פלסטינים ממערב ירושלים, יפו, חיפה, לוד וישובים נוספים. אחרי קביעת הגבולות ב-1948, התושבים שוכנו במקום בכדי למצוא להם פתרון כפליטים. מאז כיבוש מזרח ירושלים על ידי ישראל ב-1967, החלו תהליכים משפטיים שמטרתם לפנות את המשפחות. הפינויים בשייח ג'ראח שהחלו בשנת 2009 מסתמכים על פסיקות בית משפט, המתיר לתבוע חזרה קרקע שהייתה של יהודים לפני 1948, למרות שלפלסטינים שהגיעו לבתים אלו גם כתוצאה מהמלחמה, אין את אותה זכות.

צילום: פרי ג'רוזלם

המציאות המפלה בה קיים חוק אחד ליהודים – המאפשר קבלת בעלות על נכסים מלפני 48' בעוד חוק אחר אוסר זאת על ערבים – משמשת כבסיס לפינוי התושבים מבתיהם ולהקמתה של התנחלות לאומנית חדשה בלב שכונה פלסטינית.

ביום שישי הקרוב תיערך צעדה מרחבת המשביר הישן ברחוב קינג ג'ורג' בירושלים ועד לשכונה בשעה 14:30. לפרטי האירוע בפייסבוק.

כך נראו הפגנות המחאה נגד הפינויים בשייח ג'ראח בשנת 2010:

הפגנה בשייח ג'ראח 22/1/2010 (לדף הכתבה »)

מידי שבוע מתקיימות בירושלים משמרות מחאה כנגד יהוד שכונות פלסטיניות במזרח ירושלים, על חשבון פגיעה בזכויותיהם של התושבים הפלסטינים. לפני שבוע שחרר בית המשפט את המפגינים שהמשטרה עצרה בשייח ג'ראח וקבע כי לא הייתה עילה חוקית למעצרם. ביום שישי האחרון (22-1-2010) עצרה המשטרה 22 מפגינים במשמרת המחאה שהתקיימה במקום.
הופק ע"י: | עלה ב: 23/01/2009

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס