יום שלישי   25-02-2020
עדכון חדשות |

: הרשימות השחורות של פעילי BDS

חברה נכתב על ידי

בשבוע שעבר הוגשה בבית המשפט המחוזי בירושלים עתירת חופש מידע בדרישה לחייב את רשות האוכלוסין וההגירה לחשוף את המידע בעניין 'הרשימות השחורות' של פעילי וארגוני BDS ואופן הכנתן. 

רשות האוכלוסין וההגירה מתייחסת אל פעילי וארגוני ה-BDS כסכנה בטחונית, כאל גורמי טרור המאיימים על קיום וביטחון מדינת ישראל. ההתמודדות של נציגי רשות האוכלוסין וההגירה ומשרדי הפנים עימם מתוארת על ידי המדינה כמעין 'מבצע צבאי'. העותרים לבית המשפט המחוזי, ביניהם סהר ורדי, עופר ניימן, רחל גיורא וקובי סניץ, טוענים כי הרשות שולחת הודעות לגורמים זרים לא לעלות פעילים לטיסות לישראל, וזה בין היתר ניסיון לגרוף הון פוליטי דרך המאבק של ה-BDS. על פי נהלי רשות האוכלוסין וההגירה, החלטותיה למנוע כניסה, מבוססות רק על פעילות אקטיבית, רציפה, מתמשכת ופומבית לחרם על ישראל.
צפו בכתבת הארכיון על מדיניותה הערטילאית של ישראל בנוגע לקריטריונים למניעת כניסה של אנשים למדינה, בעקבות מדניעת כניסתו של פרופ' נועם חומסקי לישראל: 

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

העותרים ביקשו מהרשות לקבל את המידע בנוגע ל'רשימות השחורות' של פעילי וארגוני ה-BDS, אך הרשות סירבה למסור את המידע המבוקש מתוך דאגה לזכות הפרטיות של אותם הפעילים. טענה זו נשמעת מוזרה מכיוון שעל מנת לאסוף את המידע על הפעילים הרשות משתמשת בתוכנות מעקב וריגול חודרניות. לאחרונה הוגשה עתירה יחד עם ח"כ תמר זנדברג, לביטול רישיון הייצוא של תוכנת ריגול ישראלית, שהוחדרה למכשרי פלאפון ומחשבים של פעילי זכויות אדם במקסיקו. הסכנה שעולה מקיום 'רשימות שחורות' של פעילים בין-לאומיים הוא שבעקיפין גם יתחילו להכין 'רשימות שחורות' של פעילי זכויות אדם ישראלים שבקשר איתם. קיים חשש כי מדינת ישראל העבירה 'רשימות שחורות' גם למדינות לא דמוקרטיות שרודפות פעלי זכויות אדם ואופזיציה, ובכך היא מסכנת אותם.
לקריאת העתירה.
צפו בכתבה "על הבמה מול החרם: 
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס