ידיעה כתובה |

: תצוגת Palestine Expo בלונדון

מדינה נכתב על ידי

יותר מ -15,000 איש הגיעו אל מרכז "המלכה אליזבת השנייה" ב 8-9 ביולי, לתצוגת הענק Palestine Expo אשר אורגנה בידי הארגון הבריטי הלא-ממשלתי, "ידידי אל-אקצה". 

למרות שמרבית הנוכחים היו בריטים, גם תיירים אירופאים וזרים מכל רחבי העולם פקדו במשך יומיים את האירועים ממוקדי-פלסטין במרכז לונדון. התצוגה הציעה שורה של פעילויות, בהן דיונים, הרצאות, הקרנות סרטים, תערוכות צילום, אירועי מוסיקה, תיאטרון, מופעים, סדנאות דבקה, מאכלים פלסטינים מסורתיים ועוד. האירועים ציינו 100 שנים להכרזת בלפור, 50 שנות כיבוש בידי הצבא ישראלי, ו-10 שנות מצור על עזה.

Palestine Expo. צילום: מסי סאדאת/ Turban Times

Palestine Expo. צילום: מסי סאדאת/ Turban Times

האירועים הפוליטיים, השיח והדיונים בפאנל, כללו מגוון של דוברים מאנגליה, ישראל, השטחים הפלסטיניים וממקומות אחרים, עם דמויות בולטות כמו טארק רמדאן (פרופסור ללימודים אסלאמיים עכשוויים באוניברסיטת אוקספורד, מנהל מחקרי פלסטין מאוניברסיטת אקסטר), פרופסור אילן פפה, העיתונאי זוכה הפרסים ג'ון פילגר, העיתונאי והסופר בן ווייט, וכן פוליטיקאים כמו טומי שפרד (חבר הפרלמנט הבריטי למפלגה הלאומית הסקוטית), ופעילים ישראלים ופלסטינים ידועים כמו מיקו פלד, איאת בורנט, רוני ברקן, עמאד בורנט, מרים ברגותי, פרח נבולסי ועוד.

טארק רמדאן. צילום: מסי סאדאת/ Turban Times

התצוגה מותגה כ"אירוע פלסטין הגדול ביותר באירופה". היא הציגה על פני ארבע קומות, וקידמה בברכה את העולם בפני ההיסטוריה והתרבות הפלסטינית, הכל בניסיון להביא למיקוד המצב המדאיג של פלסטינים החיים תחת מצור ישראלי וכיבוש צבאי מזה כבר חצי מאה.

עיסמאיל פטאל, יו"ר אגודת ידידי אל-אקצא, מארגן התערוכה: "עם חלוף הזמן, והנזק הבלתי הפיך שנגרם על ידי הכיבוש הישראלי של פלסטין, תנועת פלסטין החופשית נשארת במרכז הוויכוח הפוליטי בעולם, והדבר מהדהד גם בבריטניה, שבה מיליונים הופכים מודעים לתוקפנות הישראלית המתמשכת ולמעגל האלימות שהתפתח … החזון שלנו תמיד היה להביא צדק ושלום בין פלסטינים וישראלים. אנו מכירים בכך שבכדי להשיג זאת, על ישראל לסיים את כיבוש פלסטין ולשחרר את העם הפלסטיני, באמצעות Palestine Expo נוכל למלא את חלקנו הקטן בקירוב הפלסטינים והישראלים למשא ומתן".

למרות המאמצים של קבוצות פרו-ישראליות בבריטניה  למנוע את הצלחת התצוגה, אשר אף הגיעו בקבוצות קטנות במהלך סוף השבוע למחות מחוץ לכניסות, האירוע התקיים כמתוכנן, ולדברי המארגנים ורבים מן האורחים, "בהצלחה רבה", מה שמדרבן את הקבוצה לחזור על פרויקטים דומים בעתיד הקרוב.

תומכי/ות ישראל בהפגנה והסברה מחוץ לתערוכת Palestine Expo. צילום: מסי סאדאת/ Turban Times

תומכי/ות ישראל בהפגנה והסברה מחוץ לתערוכת Palestine Expo. צילום: מסי סאדאת/ Turban Times

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס