תמלול הכתבה: הגנים הלאומניים

מגישה: בעוד מתקיים לכאורה משא ומתן בין ממשלת ישראל לרשות הפלסטינית ובעוד מהדהדת קריאתו של בנימין נתניהו לאבו מאזן, להגיע ולנאום בכנסת, ממשיכה ישראל לקבוע עובדות בשטח ולהמשיך להשתלט על שטחי C ומזרח ירושלים. בשבוע שעבר, הוחלט בוועדה המחוזית במשרד הפנים לאשר את הקמתו של גן לאומי במורדות המזרחיים של הר הצופים, בין השכונות הפלסטיניות עיסאוויה וא-טור. ההחלטה התקבלה למרות התנגדותו של השר להגנת הסביבה עמיר פרץ ולאחר ישיבה מרתונית בה הציגו התושבים בסיוע עמותת "במקום" חלופות לתוכנית.

שרי קרוניש: חוסר נכונות אמיתית, לקדם תוכניות שיתנו מענה גם להסדרה של הבניה הקיימת בשכונות האלה וגם אופק תיכנוני עתידי.
וברגע שמפקידים תוכנית על כל השטח ממש עד הגבולות הבתים הקיימים ברור שהמטרה של התוכנית הזו היא למנוע את ההתפתחות של השכונות ולא באמת לשמור על הערכים כאילו אחרים.

האני עיסאווי: עכשיו מדברים על גנים לאומיים שיהיו פתוחים לכל אזרחים בזמן שאנחנו בתוך השכונות שלנו אין לנו אף גן אחד.

מגישה: בעיסאוויה וא-טור מתגוררים למעלה מ-45 אלף פלסטינים. לפני הדיון הפגינו התושבים בכניסה למשרד הפנים. אישור התוכנית יביא לחנק של השכונות, שנותרו ללא עתודות קרקע, ואף יוביל להריסה של לא מעט מבתי התושבים.

נזיה אנסארי: לנו חסרים מעל 8 בתי ספר. לנו חסר מתנ"ס, לנו חסר מרכזי נוער, לנו חסר טיפות חלב, לנו חסר כל שרות ציבורי מינימלי.
מגישה: אישור התוכנית לאחר הדיון המרתוני ולמרות ההתנגדויות הרבות, מהווה חלק ממנגנוני הפיצוי לימין על שחרור האסירים הפלסטינים לאחרונה. מהתושבים נמסר כי הם ינסו לשנות את רוע הגזרה ע"י הפעלת לחץ בין לאומי. הארגונים החברתיים שוקלים לפנות לערוצים משפטיים ולהפעיל לחץ פוליטי על השר להגנת הסביבה, שגם הוא כאמור, מתנגד לתוכנית.

סוף תמלול הכתבה: הגנים הלאומניים
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס