ידיעה כתובה |

: הפגנה מול משרדי כי"ל בעקבות אסון נחל אשלים

סביבה נכתב על ידי

שבוע לאחר האסון הסביבתי בנחל אשלים, בו נשפכו כ-1000 קו"ב של שפכים ממפעל "רותם אמפרט" אשר זיהמו את הנחל, הפגינו אזרחים ונציגי ארגונים סביבתיים מול משרדי כי"ל בתל אביב, בעלי המפעל.
האסון בנחל אשלים אשר התרחש בשבוע שעבר (30/6/2017), נגרם מקריסת דופן של אחת מבריכות השפכים של מפעל "רותם אמפרט" אשר מכילות שפכים תעשייתיים חומציים וההשלכות ילוו אותנו לעוד שנים רבות.
במהלך ההפגנה ארגוני הסביבה קראו לשר להגנת הסביבה ליישם את הדרישות אשר הוצבו בידי ארגון "אדם טבע ודין", הארגון דרש מספר דברים וביניהם: השבתה מיידית של פעילות הבריכות באתרי המפעל, התנגדות להרחבה המתוכננת בפעילות המפעל, הרחבת החקירה הפלילית של המחדלים להם אחראיות חברות "רותם אמפרט" וכי"ל לאורך השנים ובחינה מחודשת למתן המשך זכיון לכריית פוספטים ע"י רותם אמפרט.

הפגנה מול משרדי כי"ל. צילום: מגמה ירוקה.

בנוסף הארגון דרש להרחיב את החקירה הפלילית כנגד המפעל שתבחן את כלל המחדלים הסביבתיים להם הוא אחראי לאורך השנים. גם במטרופולין חיפה מאות אלפים סובלים מזיהום ותחלואה ומתאוות הבצע של משפחת עופר שמבקשת, למרות מצב התחלואה והזיהום, להרחיב את פעילות בתי הזיקוק במפרץ – המפעל המזהם ביותר בארץ, ולהגדיל את הזיהום והתחלואה.
המפעל "רותם אמפרט" כבר נמצא מאז 2016 בראש הרשימה האדומה של המשרד להגנת הסביבה, אליו מצטרף בז"ן שגם עומד בראש רשימת החברות המזהמות ביותר בישראל. משפחת עופר היא בעלת שליטה של שישה מתוך עשרה המפעלים ברשימה. מנכ"ל הארגון "מגמה ירוקה", מור גלבוע מאשים את הממשלה בחוסר נקיטת צעדים משמעותיים כנגד משפחת עופר ומאשים את משפחת עופר בכך שהיא המשפחה המזהמת ביותר בישראל.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס