ידיעה כתובה |

: חוזה עצום אבד לאגד עקב תחבורה בהתנחלויות

מדינה נכתב על ידי

חברת אגד איבדה חוזה בסך 190 מיליון יורו בעקבות הפעלת קווי תחבורה להתנחלויות ומניעה מנוסעים פלסטינים לנסוע באוטובוסים.

חברת האוטובוסים אגד נכשלה בחוזה לניהול התחבורה הציבורית במחוז צפון הולנד, שטח הכולל גם את הבירה אמסטרדם. החוזה הינו תוכנית בת עשר שנים ובהיקף הכנסה כוללת של 190 מיליון יורו.

ההחלטה על זוכה מכרז התחבורה הציבורית בצפון הולנד הפכה למוקד ויכוח ציבורי לוהט, כאשר אירגוני BDS הולנדים ניהלו מסע ציבורי רחב היקף כדי להשפיע על מקבלי ההחלטות. הפעילים טענו כי חברת אגד מקיימת קווי תחבורה רבים אל ההתנחלויות, מחוצה להן ובנוסף נוסעת בכבישים עוקפים בהם אסור לפלסטינים לנסוע ולכן היא עוברת על החוק הבינלאומי האוסר על מדינה כובשת להקים התנחלויות בשטח כבוש.

טענה נוספת שהועלתה על ידי הפעילים הפרו-פלסטינים היא כי חברת אגד אינה מגוננת כראוי על נהגים ערבים המועסקים על ידה מפני גזענות ואלימות. הוזכר כי בשנת 2014 נמצא נהג ערבי של אגד תלוי באוטובוס שלו ונסיבות מותו מעולם לא הובהרו. הפעילים השתמשו בחומרים של ערוץ 7, ישראל היום ואתרים שונים של המתנחלים והימין הקיצוני בהם נשמע קול של מתנחלים המבקשים למנוע נסיעה של נוסעים ערבים בקווי 'אגד' והציגו אותם תחת הכותרת: "קראו את דברי הגזענים ושוחרי האפרטהייד-במילותיהם שלהם!".

מתוך אתר BDS

הרשויות בהולנד החליטו לדחות את פניתה של חברת אגד. הזוכה הסופית היא חברה שבעבר הייתה אמורה להיות אחראית על בניית הרכבת הקלה בירושלים אך ביטלה את השתתפותה עקב מסע שנהלו נגדה ארגונים פרו פלסטינים ברחבי העולם. סוניה צימרמן, אחת ממנהיגות המסע הציבורי אמרה: "אנחנו שמחים מאוד על התוצאה הזאת, הייתה זאת חרפה גדולה אילו הוענק המכרז לחברת אגד. זה היה עלול ליצור מצב בו נוסעי התחבורה הציבורית בצפון הולנד היו נהפכים כנגד רצונם שותפים למימון מדיניות של אפרטהייד נגד הפלסטינים ושל התנחלות בשטח כבוש. למרבה המזל הצלחנו למנוע זאת".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 2 תגובות באתר

  1. א 25 ביוני, 2017  בשעה 22:49

    אגד לא יודע ולא מבין את השטח השקיע כספים בלי סוף על חשבון החברים ומניותיהם קודם לומדים עברית אחר כך אנגלית והולנדית טוב שההגנה בידיים של אגד זו רק סיסמא כנראה שמישהו גזר קופון בסיוע המאפיה ההולנדית

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) 26 ביוני, 2017  בשעה 10:31

    אגד פועלת על פי הסכמים מחייבים עם הממשלה שרצונה לסבסד את הנוסעים וזה עשרות שנים ואין ביכולתו לסרב הבעיה של השטחים היא של המדינה אגד מפרנס אלפי משפחות כולל בני מיעוטים לא הוגן מה שנעשה לנו חברי אגד שמשרתים את המדינה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס