ידיעה כתובה |

: מגמה ירוקה בכנסת

סביבה נכתב על ידי

ביום ג' (27.6.2017) יערך יום הסביבה בכנסת בירושלים. לכבוד זאת, ארגון "מגמה ירוקה" יזם יום פעילים בנושאים סביבתיים הדורשים יחס שלטוני דחוף. 

ביום המתכונן, יקראו פעילים סביבתיים לשרים הרלוונטים לטפל בנושאים שונים, ביניהם:
קריאה לשר האוצר, משה כחלון, לשנות את ההחלטה להרחיב את בתי הזיקוק במפרץ חיפה, החלטה שמשמעותה החמרה בזיהום האוויר שפוגע בבריאות של תושבי מפרץ חיפה.
מפעל זה הורשע בעבירות קשות של זיהום אויר, ויוצר נזקים סביבתיים בסך 600 מיליון ש״ח בשנה וכן, פוגע בבריאותם של מאות אלפי תושבים במטרופולין חיפה.

נוער מועצת עמק זבולון בהפגנה בשטח המיועד להרחבה

קריאה ל-28 חברי וחברות הכנסת בוגרי האוניברסיטה העברית כדי שיצטרפו אל חבר הכנסת רועי פולקמן, וליותר מ-1500 סטודנטים, בוגרים, עובדים ואנשי סגל בקריאה לעברית להפסיק השקעותיה בחברות דלקים מזהמות.

מחאה במצעד האקלים

קריאה לחברי וחברות הכנסת לאמץ ולקדם יוזמה להפחתת מזון מן החי ועידוד תזונה צמחית בישראל, לשם הגנת הסביבה, הפחתת פליטות גזי חממה, דאגה לבריאות הציבור והן מסיבות של צער בעלי חיים.

לפרטי האירוע בפייסבוק

צפו בכתבתנו על ההפגנה נגד הרחבת שטח בתי הזיקוק בחיפה מ-2014:

לא בז"ן שלהם (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

תושבי חיפה ופעילי סביבה הפגינו לאחרונה, נגד התכנית לשלש את שטחם של בתי הזיקוק וכנגד הכשרה רטרואקטיבית של תוספות הבנייה הלא חוקיות. מארגן ההפגנה ופעיל מגמה ירוקה, מאט יניקוב, ציין כי "נוצר מצב לא הגיוני בו מפעלים פטרוכימיים בלב אזור מיושב וצפוף, עתידים לקבל היתרי בינוי של מאות אלפי אחוזים נוספים מעבר למצב הקיים ומי שאמור להגן על הציבור מהעוולה הזו נאלם דום". בהפגנה דרשו הפעילים משרת הבריאות יעל גרמן, לצאת נגד התכנית להרחבת בז"ן, לאור התחלואה הרבה בחיפה הנובעת מזיהום המפעלים. בדוח משרד הבריאות צוין כי ילדי חיפה מגיל אפס עד 14 הם שיאני האשפוזים בגין אסתמה כתוצאה מזיהום המפעלים הפטרוכימיים.
הופק ע"י: | עלה ב: 26/02/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס