יום שלישי   07-07-2020
עדכון חדשות |

: הצטיינות בפקולטה למדעי הניצול

חברה נכתב על ידי

סטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון התפרצו הבוקר לאירוע חבר הנאמנים של האוניברסיטה הסוקר את הישגי המוסד, ובמהלכו העניקו לנשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי, את גביע ההצטיינות המפוקפק בהעסקה נצלנית – ופונו בכוח. נציג הפעילים אמר: "הגיע הזמן שגם חבר הנאמנים ידע מה נעשה בשמם ובאחריותם."

סטודנטים ופעילים במטה המאבק הארצי להעסקה ישירה באוניברסיטאות התפרצו הבוקר לאירוע סקירת הישגי האוניברסיטה בשנה החולפת בפני חבר הנאמנים של המוסד, במהלכו מחו נגד סירובה העיקש של האוניברסיטה לקלוט להעסקה ישירה את עשרות עובדי הקבלן הפועלים בה. הפעילים פונו בכח ע"י האבטחה, ונשיאת האוניברסיטה פרופ' כרמי התעלמה מהדברים והשאירה אותם ללא כל התייחסות. 

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

שי אביטל, פעיל במטה המאבק הארצי להעסקה ישירה באוניברסיטאות אמר: "באנו לכאן היום להעניק לפרופ׳ רבקה כרמי את פרס ההצטיינות של הפקולטה למדעי הניצול, כי הגיע הזמן שגם חבר הנאמנים ידע מה נעשה בשמם ובאחריותם. לאחר שנים של סרבנות עיקשת של האוניברסיטה לעצור את ההעסקה הנצלנית של מאה ועשרים עובדות ועובדי קבלן באוניברסיטה – צריך לשים לזה סוף. אנו קוראים לחבר הנאמנים להשתמש בסמכותו ולקחת אחריות על האפליה והפגיעה בעובדי הנקיון והשמירה, ולעבור להעסקה ישירה בדומה לכל עובדי המנהלה – כולם וכולן עובדי האוניברסיטה וזכאים לשוויון זכויות."

הפרס שהוענק לנשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי

  כתבות ווידאו שחבל לפספס